Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Atletický čtyřboj 2016 - okresní kolo

. Publikováno v Atletika.

Jarní sezóna patří především Královně sportů – atletice. S velkým předstihem se letos uskutečnilo okresní kolo v Atletickém čtyřboji pro starší žactvo. Na krnovský stadion se vypravila dvě družstva ze ZŠ Jelínkova.

Čtyřboj je prověrkou kondice, odolnosti a technické všestrannosti v lehkoatletických disciplínách. Všichni závodníci nejprve absolvují šedesátimetrový sprint, dále volí mezi vrhem koulí nebo hodem míčkem, skokem do dálky nebo do výšky. Vše završí během na 800m (dívky) a 1000m (chlapci). Soutěže se letos účastnilo 7 škol.

Družstvo starších hochů ve složení Petr Juřena, Tomáš Nebes, Martin Jančík, Roman Lasovský, Michal Pastyřík a Dominik Hamerka v těžké konkurenci vybojovalo krásné a navíc postupové druhé místo. Dařilo se jim v rychlostních a skokanských disciplínách, o vítězství se však rozhodovalo na dlouhém běhu, kde se sice dokázali mimořádně vybičovat, ale výhru jim sebrali hoši z Vrbna. Mezi jednotlivci se poté nejlépe umístili na čtvrtém, pátém a šestém místě.

Skvěle se zadařilo našim vícebojařkám v sestavě Tereza Jandelová, Sabina Turtáková, Adéla Stržínková, Natálie Lachnitová, Jana Hamplová a Šárka Pallová. Nejenže soutěž dívčích družstev vyhrály, překonaly také rekord školy a odnesly si individuální ocenění. Bronz získala Natálie Lachnitová, která se do atletického kádru vrátila více než po roce, o to však s větší vervou. Celkové prvenství mezi jednotlivkyněmi patřilo Janě Hamplové. S přehledem zvládla sprinterskou a koulařskou část, soupeřkám nedala šanci ve skoku vysokém a soutěž zakončila neskutečným finišem v běhu na 800m. Vytvořila nový individuální školní rekord a téměř pokořila hranici dvou tisíc bodů.

Po výborném týmovém výkonu obě družstva pokračovala dál do krajského kola ve Frýdku-Místku, kde se utkala s nejlepšími atletickými výběry severní Moravy.  Blahopřejeme k postupu a děkujeme za vydařenou reprezentaci.

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman