Lyžařský a snowboardový kurz 2020

Vyhlídky na letošní zimní kurz v Karlově pod Pradědem nebyly vzhledem k výkyvům počasí zpočátku zcela optimistické, avšak v osvědčeném lednovém termínu se na nás opět usmálo štěstí, teploty padly pod nulu a dokonce se objevil i přírodní sníh i azurově modrá horská obloha.

Kurzu se zúčastnilo bezmála 60 žáků naší školy, kteří mohli být nadmíru spokojeni jak se samotným lyžováním, tak s ubytováním na chatě Kazmarce. Lyžaři i snowboardisté byli rozděleni do družstev dle jezdeckých zkušeností a podstoupili výuku sjezdového lyžování a snowboardingu pod vedením svých instruktorů.

Především začátečníci se činili a velmi rychle se dostali ke kýženým výjezdům lanovkou a radostnému kličkování po sjezdovkách různých obtížností. Výuku usnadňovaly a zpestřovaly krátké lyže Snowblade, kterých bylo letos dostatek i díky podpoře Nadace ČEZ, díky níž jsme získali dalších deset párů pro žáky bez vlastní výbavy.

Výcvikové půldny byly doplněny večerním programem – přednáškami o bezpečnosti a pravidlech na sjezdových tratích, historii lyžování a snowboardingu, společenskými hrami a oblíbenou závěrečnou discopárty. Jako vždy se poslední den konala pestrobarevná spanilá jízda pyžamkových zvířátek a příšerek. Kurz se obešel bez zranění a provázela jej dobrá nálada, účastníci si odnesli nejeden pěkný zážitek. Budeme se těšit na příští rok.

Karel Toman