Beseda ve školní družině s příslušníky Policie ČR – BEZPEČNOST DĚTÍ

. Publikováno v Školní družina.

Ve čtvrtek 21. září se konala beseda s místními příslušníky obvodního oddělení PČR Rýmařov, která byla určena pro žáky 1. a 2. ročníků navštěvujících školní družinu.

Zavítaly k nám dvě paní policistky. Na úvod žákům předvedly základní výbavu každého policisty s vysvětlením, k čemu jednotlivé součásti výstroje slouží. Hlavním tématem byla bezpečnost dětí nejen venku, ale také doma nebo ve škole. Žákům bylo prezentováno několik nebezpečných situací, ve kterých se mohou kdykoliv sami ocitnout, přičemž si společně vysvětlili, co by neměli v rámci své bezpečnosti dělat a na co si naopak musí dávat pozor. Do diskuze se s nadšením zapojovali.

V závěru naší besedy si mohli žáci vyzkoušet pouta nebo policejní čepici. Byli také potěšeni dárečky v podobě omalovánek, kvízů nebo pexesa.

Těšíme se na Vaši další návštěvu.

Za školní družinu – Mgr. Markéta Hesová

DALŠÍ FOTO