Rychlé odkazy

Publikováno v Výchovný poradce

Vážení rodiče.

Předkládám Vám informace z krajského úřadu Moravskoslezského kraje o připravovaném online Veletrhu

středních škol Moravskoslezského kraje, který se bude konat od 18. 1. do 4. 2. 2021.

Mgr. Petr Brulík, výchovný poradce

Dobrý den,

zveme Vás, rodiče, učitele a žáky posledních ročníků, k návštěvě ONLINE Veletrhu středních škol

Moravskoslezského kraje, který se uskuteční ve dnech 18. ledna až 4. února 2021.

Bruntál 18.1. a 27.1.2021 (viz příloha Termíny) vždy od 10 do 18 hodin

na platformě ZOOM - https://veletrh-skol.msk.cz/.

ONLINE TERMÍNY NALEZNETE ZDE:    TERMÍNY VELETRH MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Také poradci IPS (za Bruntál – Bc. Jana Ondrášková, DiS. a Markéta Grunerová budou  připraveny po

celou dobu Veletrhu zodpovídat dotazy žáků a jejich rodičů).

Podrobnější informace jsou uvedeny v dalších Přílohách níže.

Vážení rodiče,

přiblížil se konec 1. pololetí školního roku 2020/2021 a žákům bude vydáno hodnocení v podobě výpisů z vysvědčení. Hodnocení bude mít, vzhledem k situaci ve školství, svá specifika a já se Vám je zde pokusím stručně shrnout.

1.       Hodnocení v průběhu 1. pololetí probíhalo dle upravených klasifikačních pravidel, pro připomenutí připojuji Hodnocení v době online výuky

2.       V elektronických žákovských knížkách se nezobrazují průměrné známky v jednotlivých předmětech, protože v současném systému hodnocení nemusí vždy průměr vyjadřovat výsledné hodnocení na vysvědčení.

3.       Žákům budou výpisy vysvědčení fyzicky vydány až po návratu k prezenční formě výuky. Výjimku budou mít pouze žáci 1. a 2. ročníku, kteří do školy chodí a výpisy z vysvědčení dostanou 28.1.2021. Klasifikace za 1. pololetí bude uzavřena a známky budou zapsány k 28. 1. 2021. Výsledné hodnocení na vysvědčení bude nejpozději od 22. 1. 2021 k dispozici v systému Bakaláři.

4.       Klasifikace bude v jednotlivých předmětech vyjádřena známkou.

5.       Na škole proběhnou ve dnech 25. -27. 1. 2021 online konzultační odpoledne, jako alternativa ke slovnímu hodnocení žáků. Konzultace budou určeny pro komentáře týkající se hodnocení žáků. V případě zájmu si rezervujete čas a učitele ke konzultaci zde (včetně návodu):

Vážení rodiče, nechť jsou vaše dny v roce 2021 naplněny radostí a láskou.

Jan Jablončík, ředitel školy

pro rodiče dětí 1. – 2. ročníku

Vážení rodiče,

od 4. ledna 2021 nastupují žáci 1. a 2. ročníku do školy v režimu prezenční výuky.

K nástupu dětí do školy uvádím následující informace:

• rozvrh hodin od 4. ledna naleznete v Bakalářích, začátky jednotlivých vyučovacích hodin odpovídají uvedenému (běžný školní režim),
  • prezenční výuka bude probíhat v neměnných skupinách (kolektiv třídy),
  • děti budou mít roušky po celou dobu přítomnosti ve škole,
  • školní družina bude pro děti 1. a 2. ročníku v provozu,
  • obědy a svačinky budou dětem 1. a 2. ročníku automaticky přihlášeny, stravování bude probíhat ve školní jídelně.

pro rodiče dětí 3. – 9. ročníku

Vážení rodiče

od 4. ledna 2021 je opět zavedena distanční forma výuky pro žáky 3. až 9. ročníku.

Organizace distanční výuky bude stejná, jako tomu bylo při uzavření školy v říjnu.

Rozvrh hodin je zveřejněn v systému Bakalářů v elektronických žákovských knížkách. Bude zjednodušený a bude tvořen skladbou hlavních předmětů, především M, Čj  a Aj.

Pozn.

Časy začátků jednotlivých hodin v on-line výuce neodpovídají časům uvedených v Bakalářích, ale budou mít vždy následující časový rozvrh:

První stupeň 3. - 5. ročník - on-line výuka

• 1. hodina (lekce) 8,30 - 8,55
  • 2. hodina (lekce) 9,30 - 9,55
  • 3. hodina (lekce) 10,30 - 10,55
  • 4. hodina (lekce) 11,30 – 11,55

Druhý stupeň 6. – 9. ročník - on-line výuka

• 1. hodina (lekce) 9,00 - 9,25
  • 2. hodina (lekce) 10,00 - 10,25
  • 3. hodina (lekce) 11,00 - 11,25
  • 4. hodina (lekce) 12,00 - 12,25.

Obědy budou od 4. 1. 2021 i nadále za dotovanou cenu, ale dětem 3. – 9. ročníku budou automaticky odhlášeny. V případě, že budete mít o obědy zájem, je třeba si je přihlásit.

Žáci 3. – 9. ročníku nemohou sníst oběd ve školní jídelně, ale budou si moci obědy odebírat do obědníků. Výdej těchto obědů bude probíhat od 13,00 do 14,00 hodin.

Děkuji za pochopení.

Jan Jablončík, ředitel školy.

snowflake.jpgVážení rodiče, žáci,

ve dnech 21. a 22. 12. 2020 ruším vyhlášené ředitelské volno, neboť jsou v těchto dnech, rozhodnutím vlády ze dne 14. 12. 2020, prodlouženy vánoční prázdniny.

Výuka tedy probíhá do pátku 18. 12. 2020. Vánoční prázdniny začínají v pondělí 21. 12. 2020 a výuka opět začíná v pondělí 4. 1. 2021.

Nechť Vám vánoční čas přinese klid a pohodu a nechť vaše srdce a mysl prostupuje radost a láska po celý příští rok.

Jan Jablončík