Startujeme do nového školního roku s dárečky od MAS Rýmařovsko!

Napsal Administrator. Publikováno v Oznámení

dareckyOdMAS1Nevíme, jaký bude ten letošní školní rok. Jediná jistota je, že se celý život budeme neustále přizpůsobovat změnám a novým podmínkám. Někteří to zvládají lépe, někteří hůře, ale pořád se to učíme a zlepšujeme se.

Začátek školního roku 2021/22 nám zpříjemnila Místní akční skupina neboli MAS Rýmařovsko. Všichni žáci prvního stupně naší školy i všech ostatních škol Rýmařovska dostali do začátku malý dárek – pastelky a úkolníček se sovičkou Zvídalkou, která je maskotem MASky.

Známky za druhé pololetí a konzultační odpoledne

Vážení rodiče,

nejpozději v pondělí 21. 6. 2021 zaznamenáte v systému Bakalářů hodnocení Vašich dětí za druhé pololetí školního roku 2020/2021. Děti budou hodnoceny standardním způsobem – známkou.

K hodnocení známkou Vám poskytneme možnost získat i slovní hodnocení, zpětnou vazbu, formou konzultací s příslušným učitelem.

Konzultační odpoledne se uskuteční v odpoledních hodinách dne 23. 6.  a 24. 6. 2021.

Konzultace mohou probíhat buď fyzicky ve škole, nebo on-line s využitím Google meet. Záleží na domluvě s učitelem/učitelkou.

V případě Vašeho zájmu o konzultace si prosím prostřednictvím webových stránek školy  čas konzultace rezervujte.

Děkuji.

S přáním všeho dobrého Jan Jablončík, ředitel školy.

Rotační výuka pro 2. stupeň od 10. května

Vážení rodiče,

od 10. května 2021 se vrací žáci 2. stupně do školy k prezenční formě výuky. Žákům se bude od tohoto data střídat v týdenních intervalech prezenční forma výuky s distanční formou výuky dle následujícího harmonogramu:

týden od 10. – 14. 5. 2021

7. ročník a 8. ročník – prezenční forma výuky probíhající ve škole

6. ročník a 9. ročník – distanční forma výuky – online,

týden od 17. – 21. 5. 2021

6. ročník a 9. ročník – prezenční forma výuky probíhající ve škole

7. ročník a 8. ročník – distanční forma výuky – online

Pro prezenční i distanční výuku bude platit nový rozvrh hodin od 10. 5. 2021, který najdete v Bakalářích.

Všechny časy a vyučovací hodiny budou od 10. 5. 2021 platit tak, jak jsou uvedené v Bakalářích (začátek výuky prezenčně i online bude v 8 hodin).

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje účast v prezenční formě výuky těm žákům, kteří si neprovedou samotest s negativním výsledkem. V naší škole budeme dodržovat následující zásady spojené s návratem žáků 2. stupně:

• žádný žák naší školy nemůže být do testování nucen,
  • testování bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno, při příchodu do školy,
  • každý žák si samotest provádí sám,
  • pedagogický pracovník bude testu přítomen, bude žáky instruovat, jeho aktivní asistence při odběru je však nepřípustná,
  • testování se provádí testovací sadou, kterou poskytne škola (použití vlastního schváleného antigenního testu je přípustné),
  • testování se neprovádí u dětí v případech, které jsou uvedeny v manuálu MŠMT na straně 2
  • žákům naší školy nebude upřeno právo na vzdělání, zajištění souběžné prezenční a distanční výuky na 2. stupni je však velmi komplikované a v případě, že dítě do školy nepošlete (nesouhlasíte s testováním), budeme každý případ řešit individuálně poskytováním offline podpory, případně doplněné o online/osobní konzultace.

Všichni žáci mají nárok na dotované stravné.

Žáci přítomní ve škole se mohou stravovat ve školní jídelně v čase od 12,40 – 13,15 hodin.

Žáci v distanční formě výuky mohou odebírat obědy do obědníků v čase od 13,30 – 14,00 hodin.

Upozorňuji, že pokud máte nově zájem o odběr obědů od 10. 5. 2021, je třeba si je nejpozději do pátku 7. 5. 2021 do 14 hodin přihlásit prostřednictvím stravovacího systému.

S přáním lepších zítřků a všeho dobrého Mgr. Jan Jablončík, ředitel školy