Podrobnosti nástupu dětí 1. stupně do školy

. Publikováno v Oznámení.

Vážení rodiče,

následující sdělení je určeno především těm, kteří mají dítě v 1. až 5. ročníku naší školy.

Od 12. dubna 2021 započne pro tyto děti rotační forma výuky. Žáci se budou v týdenních intervalech střídat v prezenční formě výuky a na distanční formě výuky dle harmonogramu, který jsem Vám oznámil v předchozím sdělení.

V období distanční výuky se nic nemění a výuka probíhá dle stávajících pravidel a časového harmonogramu.

Prezenční forma výuky bude probíhat podle rozvrhu platného od 12. dubna 2021, který už nyní najdete v Bakalářích.

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje účast v prezenční formě výuky všem žákům, kteří si neprovedou samotest s negativním výsledkem. Dle mého názoru tímto dochází k zásadnímu porušení práv dítěte. Z toho důvodu budeme v naší škole striktně dodržovat následující zásady:

• žádný žák naší školy nemůže být do testování nucen,

• žádnému žákovi naší školy nebude upřeno právo na vzdělání, proto zajistíme souběžně s výukou prezenční i distanční formu výuky všem, kteří testování odmítnou (přihlašovat se k distanční výuce budou děti dle zvyklostí, ale v tomto případě už v 8 hodin ráno),

• v případě, že dítě do školy posíláte, si každý žák samotest provádí sám, případně za asistence zákonného zástupce,

• náš pedagogický pracovník bude testu přítomen, bude děti instruovat, jeho aktivní asistence při odběru je však nepřípustná,

• žádný učitel ani pracovník školy nebude nucen jednat v souvislosti s testováním v rozporu s právními předpisy a svým svědomím,

• testování se provádí testovací sadou, kterou poskytne škola,

• testování se neprovádí u dětí v případech, které jsou uvedeny v manuálu MŠMT na straně 2 (manuál přikládám v příloze nebo pod odkazem zde a doporučuji jeho prostudování).

Vzhledem k okolnosti, že škola není, v takovém počtu žáků, schopna zabránit tomu, aby se citlivé informace o zdravotním stavu dítěte nerozšířila mezi ostatní, připouštím možnost, využít čestné prohlášení (zde), kterým zákonný zástupce dítěte doloží, že se dítě ráno před příchodem do školy samotestovalo a výsledek testu byl negativní. V takovém případě se dítě, při předložení čestného prohlášení, může účastnit prezenční formy výuky.

Budete-li mít zájem o čestné prohlášení, formulář připojuji do přílohy sdělení, případně můžete stáhnout na webu školy. Současně je nutné si testovací sadu na pondělí vyzvednout ve vestibulu školy 1. máje 32 v pátek 9. 4. 2021 v čase od 7,30 do 12,30 od Mgr. Jiřího Gajdoše (554 255 132, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

V příloze tohoto sdělení (nebo zdenajdete schéma zobrazující situaci při prvním příchodu do školy od 12. 4. 2021.

Školní družina bude fungovat a využít ji mohou žáci 1. – 3. ročníku na prezenční formě výuky.

Všechny děti mají nárok na dotované stravné. Děti přítomné ve škole se mohou stravovat ve školní jídelně.

Upozorňuji, že pokud máte zájem o odběr obědů od 12. 4. 2021, je třeba si je nejpozději do pátku do 14 hodin přihlásit prostřednictvím stravovacího systému.

S přáním lepších zítřků a všeho dobrého Mgr. Jan Jablončík, ředitel Vaší školy

Přílohy: