Přírodovědný klokan 2019

. Publikováno v Školní soutěže

V polovině října se žáci 8. a 9. ročníku poprvé zúčastnili soutěže „Přírodovědný klokan“, je to mladší 14-letý bráška pro nás již dobře známého „Matematického klokana“. Pravidla soutěže jsou stejná. Soutěžních otázek je 24 rozdělených do tří obtížností – za 3, 4 nebo 5 bodů. Za každou správnou odpověď žáci body získávají, za špatnou se jim jeden bod odečítá. Otázka bez odpovědi přináší nula bodů. Soutěžící nesmí užívat kalkulačky, tabulky ani žádnou jinou literaturu.

 

Během 40 minut žáci řešili otázky a úkoly z matematiky, zeměpisu, chemie, fyziky, biologie a všeobecného přehledu. Nejlépe se s nimi vypořádali tito žáci:

· Halouzka René 64b.

· Nguyen Thi Thu Ha 63b.

· Drábek Miroslav 63.b

· Daňková Denisa 61b.

Deset nejlepších řešitelů bylo oceněno diplomem a sladkou odměnou.

Zadání a výsledky minulých ročníků zde: https://kag.upol.cz/prirodovednyklokan/predchozi.html

Mgr. Kateřina Pallová