Republikové finále OVOV 2017

. Publikováno v OVOV

     Žáci z rýmařovské ZŠ Jelínkova se na začátku září po osmé v řadě zúčastnili velkého finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Již podruhé bylo uspořádáno na Moravě a to na sportovních stadionech brněnského VUT. Mezi čtyřiačtyřiceti osmičlennými družstvy a několika stovkami jednotlivců zde mělo své zastoupení přes 200 škol z celé republiky.

 

Rýmařov tentokrát reprezentovali pouze jednotlivci. Pětinásobnou a těžko překonatelnou účastí se s RF OVOV rozloučily Kateřina Furiková a Karolína Ryšková. Počtvrté se sem probojovala Tereza Šulíková, Helena Továrková potřetí a Tomáš Furik podruhé. Všichni závodníci, včetně učitelů, kteří se do soutěže přihlásili, absolvovali náročný dvoudenní desetiboj, zahrnující sprint na 60m, skok daleký, dvouminutové kliky, shyby, lehy-sedy, přeskoky přes švihadlo, hod míčkem a medicinbalem, trojskok a závěrečnou volitelnou disciplínu – běh na 1000m, plavání nebo dvouminutový driblink.

Vše bylo doprovázeno vystoupeními tanečnic zumby, autogramiádou slavných českých a československých sportovců, exhibicí olympioniků, ukázkami výcviku policejních psů, vojenské techniky a bojových umění. Přímo na místě byl i menší olympijský park a fans zóna, kde si mohli zájemci vyzkoušet jízdu na handbiku, mini stolní tenis, lukostřelbu, golfové odpaliště, surfový trenažer anebo si pořídit pravou nefalšovanou olympijskou kérku, která vydržela nejméně tři dny. Závodníky burcovali neúnavný D. J., legendární sportovní komentátor Štěpán Škorpil a formace bubeníků s názvem Groove Army.

Na sklonku druhého soutěžního dne přišlo na řadu vyhlášení výsledků. Mezi dívkami ročníku 2002 nám velkou radost udělala šestým místem Karolína Ryšková, Kateřina Furiková skončila sedmnáctá. V nejsilnější, stočlenné konkurenci dívek ročníku 2003 obsadila Helena Továrková dvaadvacáté a Tereza Šulíková sedmatřicáté místo. Tomáš Furik se mezi chlapci ročníku 2006 také neztratil a obsadil třinácté místo. Mezi učiteli se na nepopulární bramborové pozici umístil náš pan učitel a  trenér Karel Toman.

Nakonec měl přeci jen Rýmařov své zastoupení i na stupních vítězů. Paní učitelka Lucie Vinohradníková, při své premiéře v závodu učitelů, vybojovala v kategorii žen fantastické druhé místo. Tento ročník můžeme uzavřít rovnou diamantovou tečkou, protože všichni výše jmenovaní včetně závodících učitelů, dosáhli na diamantový odznak, což je nejvyšší možný stupeň v bodování tohoto náročného desetiboje.

Celé této, za ty roky úžasně sehrané partě, patří poděkování a velké uznání za výkony v obtížné soutěži, sportovní chování a vynikající reprezentaci školy a města.

Hodně štěstí rýmařovským závodníkům v dalších ročnících.                                                                                                   

za ZŠ Jelínkova 1 Romana Furiková