Okresní kolo OVOV 2017

. Publikováno v OVOV

První významnou školní sportovní akcí měsíce května bylo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, konané v Rýmařově. Do letošního ročníku se přihlásilo 11 škol. Kromě pořadatelské Jelínkovy a domácího gymnázia to byly školy ze Zátoru, Lichnova, Bruntálu, Krnova, Andělské Hory, Dolní Moravice a Horního Benešova.

Soutěžilo na dvě stovky dětí v rozmezí ročníku narození 2002 – 2007. Svým rozsahem se jednalo o jedno z největších okresních kol, jak konstatovala olympijská medailistka a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková, která je garantkou a patronkou OVOV v našem kraji. Pro závodníky i doprovod bylo vytvořeno výborné zázemí i materiální zajištění závodu.

 

Dvanáct hlavních rozhodčích si rozdělilo stovku pomocníků z řad žáků naší školy, jejichž vysoký počet je pro některé disciplíny nezbytný. Soutěžilo se v trojskoku, klicích, hodu medicinbalem, přeskocích přes švihadlo a závěrečné volitelné disciplíně – běhu na 1000 metrů nebo dvouminutovém driblinku.

Základní část a střídání prvních čtyř disciplín probíhalo hladce za poměrně pěkného počasí. Před prvním rozběhem na 1000 metrů se spustil prudký déšť, který na chvíli průběh závodu zkomplikoval a znepříjemnil, avšak nepřerušil. I v lijáku pokračovali rozhodčí a závodníci v soutěži a celá akce zdárně dospěla až k slavnostnímu vyhlášení. Zde z rukou Šárky Kašpárkové převzali diplomy, medaile a poháry nejlepší družstva a nejúspěšnější jednotlivci daných ročníků. Vítězem soutěže družstev se tentokrát stal výborný Zátor.

Na druhém místě, zaručujícím postup do krajského finále, skončili Jan Baran, Jan Jablončík, Ivan Kotlárik, Milan Křepelka, Lucie Škarupová, Tereza Šulíková, Helena Továrková a Ivana Hořínková ze ZŠ Jelínkova. Třetí byla sestava Lichnova. Jako jednotlivci byli ve svých věkových kategoriích zlatou medailí oceněni Tomáš Furik, Karolína Ryšková, Ondřej Křenek a Karolína Peňázová, stříbrní byli Roland Wenzel, František Sázel, Tereza Šulíková, Jan Jablončík a Ivan Kotlárik, Vendula Ambrožová a Ivana Hořínková.

Bronz získali Kateřina Furiková, Helena Továrková, Jan Tihelka a Milan Křepelka. Jako Rýmařováky nás potěšily i zlaté medaile Terezy Krečmerové z gymnázia a Amálie Vinohradníkové z Dolní Moravice. Kompletní výkony a výsledky lze nalézt na stránkách OVOV. Díky ochotě a perfektní práci všech členů realizačního týmu se podařilo zvládnout velký počet závodníků i rozmary počasí a nejen ocenění a vítězové odjížděli z Rýmařova spokojeni.

Zbývá znovu poděkovat všem, kdož děti na soutěž připravovali, rozhodčím, pomocníkům a vedení školy, které jako vždy celou akci plně podpořilo. Nashledanou v krajském kole, ve kterém bude Rýmařov bojovat o své osmé republikové finále v řadě.

Karel Toman, ZŠ Jelínkova 1