Pro žáky

web pro studenty2x

 

Pro rodiče

web pro rodiče2x

 

Stránky tříd

web strányk tříd2x

 

Jídelna

web jídelna2x

 

Úspěšná výprava ZŠ Jelínkova na PĚTIBOJ ODZNAKU VŠESTRANNOSTI

. Publikováno v Uncategorised

V úterý 23. ledna 2018 se v Brně konal PĚTIBOJ ODZNAKU VŠESTRANNOSTI, který byl jediný na Moravě, což naznačovalo velmi kvalitní obsazení družstvy z celé Moravy. Toto sportovní klání je součástí projektu OVOV pod patronací České olympijské a.s.

Do městské brněnské haly Vodova se nakonec sjelo 20 družstev včetně toho našeho z Jelínkovky ve složení Ivana Hořínková, Lenka Valášková, Alexandra Glacnerová, Karolína Peňázová, Ivan Kotlárik, Jan Kovář, Matěj Papaj a Tomáš Furik. Každé družstvo muselo být složeno ze 4 dívek a 4 chlapců ročníků narození 2004 – 2007.

Rýmařovští závodníci přijeli na pětiboj s nelehkým úkolem, pokusit se obhájit loňské 2. místo. To, že závody neberou na lehkou váhu a nechtějí nic ponechat náhodě, nám dokazovali již od září, kdy pravidelně navštěvovali tréninky, na kterých se neustále snažili rozvíjet svoji všestrannost v mnoha disciplínách.            

Pětiboj v Brně zahrnoval trojskok snožmo, hod medicinbalem, přeskok přes švihadlo čtyřmi způsoby po dobu 2 minut, dvouminutové sedy- lehy a dribling mezi kuželi v tzv.osmičce rovněž po dobu 2 minut.

Ihned po první disciplíně se rýmařovští sportovci z Jelínkovky usadili na medailových příčkách, které k naší velké radosti, již neopustili. V polovině zápolení se dokonce vyhoupli na příčku nejvyšší. Výkony v posledních dvou disciplínách však rozhodly, že družstvo ze ZŠ Jelínkova Rýmařov velmi těsně za vítězem obsadilo a zároveň obhájilo stříbrnou příčku.

Výpravu na jih Moravy můžeme považovat za „veleúspěšnou“, poněvadž 6 závodníků z 8 si kromě 2.místa ze závodu družstev odvezli ještě medaili za svoje individuální výkony.                                                                                       Kov nejcennější se houpal na krku našim nejmladším účastníkům Tomáši Furikovi a Karolíně Peňázové. Stříbrnou medaili vybojoval nováček „ve světě OVOVu“ Jan Kovář a bronzové medaile si odvezli již zkušení Matěj Papaj, Alexandra Glacnerová a Ivana Hořínková.

Medaile a ocenění převzali jednotlivci i družstva z rukou mistryně světa ve trojskoku Šárky Kašpárkové a vícemistra světa ve skocích do vody Michala Navrátila, který se pouštěl společně se závodníky do všech disciplín a po celou dobu zápolení vytvářel výbornou sportovní atmosféru. Velkou pochvalu si určitě zaslouží celý organIzační tým OVOV společně s rozhodčími a pořádající brněnskou ZŠ.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem závodníkům za skvělou reprezentaci školy a města Rýmařov, také jim popřát hodně štěstí, zdraví a mnoho sportovních úspěchů v roce 2018.

Učitelé ZŠ Rýmařov Romana Furiková a Miloslav Slouka