Pro žáky

web pro studenty2x

 

Pro rodiče

web pro rodiče2x

 

Stránky tříd

web strányk tříd2x

 

Jídelna

web jídelna2x

 

Rýmařováci nezabloudili v Bludišti

. Publikováno v Uncategorised

Koncem dubna dostali žáci ZŠ Jelínkova možnost zúčastnit se natáčení stále populárního soutěžního pořadu Bludiště. Připravil se na to čtyřčlenný tým a doprovod čtyřiceti skvěle fandících příznivců.

 

O proslulé “bludišťáky“ bojovaly Nela Brulíková, Jana Hamplová, Šárka Pallová a jako jediný z kluků měl odvahu Jonáš Janoušek, který byl jmenován kapitánem.

 

Natáčení probíhalo od časného rána ve studiu v Ostravě – Radvanicích. Šárku čekal průlez laserovými paprsky, Jana bojovala ve šplhacím rozstřelu, ve dvou kolech, kde byly prověřeny vědomosti se dařilo Nele a Jonášovi, nechyběla společná disciplína na lezecké síti, házení bludišťáků na cíl a závěrečné dešifrování indicií.

V průběhu hry došlo i na soutěž pro učitele. Přes světelné bludiště se vydal pan učitel Ivo Hofer, který jako zeměpisář mající slepé mapy v malíčku za jásotu publika získal pro tým pět bludišťáků. Naším soupeřem byla sportovní škola Porubská z Ostravy.

Pohybové disciplíny vyšly soupeřům o něco lépe, ve znalostech se zase blýskli naši. Finálovou hádanku však přeci jen zvládli domácí rychleji a získali rozhodující bodovou převahu. Rýmařov sice nepostoupil do dalšího kola, děti si však natáčení užily. Měly možnost ukázat se v televizi, nahlédnout do zákulisí pořadu, seznámit se s moderátory a studiovou technikou, bavit se napínavou soutěží a fandit.

V Bludišti se nikdo rozhodně neztratil a domů jsme si po závěrečném “tygřím skoku“ odvezli maskota pořadu, plyšového bludišťáka.

Všem zúčastněným patří poděkování a pochvala.

Karel Toman, ZŠ Jelínkova 1