nn

. Publikováno v Uncategorised

 
Již třetí rok po sobě se žáci naší základní školy Jelínkova 1 zúčastnili okresního finále ve šplhu na Střední pedagogické a zdravotnické škole v Krnově. A opět potvrdili, že jsou v této nejen silové, ale i koordinační disciplíně nejlepšími v našem okrese. Letos jsme navíc poprvé soutěžili i v kategoriích starších žáků a žákyň. Čtyři naše družstva po třech až čtyřech závodnících si vedla výborně a žáci získali velké množství individuálních úspěchů.
 
 
Read More
 
 
V kategoriích mladších žáků a žákyň jsme podobně jako loni suverénně dominovali, zvítězili v družstvech a posbírali všechna umístění na stupních vítězů. Okresním přeborníkem u mladších hochů se stal Petr Zahradník ze 7. A, na druhém místě jen dvě setiny za ním se umístili Tomáš a Aleš Janíkovi ze 7. C a 7. A se shodným časem. V mladších dívkách zvítězila Kateřina Sekaninová z 6. C, druhá skončila již ostřílená sběratelka sportovních úspěchů Veronika Murínová ze 7. A, a na třetím místě největší překvapení Klára Mackurová ze 7. C. Výborně šplhala i Zlatuše Zobalová z 6. C, která skončila jen s nepatrným odstupem celkově na pěkném pátém místě. V kategoriích starších žáků i žákyň se obě družstva umístila na druhém místě a vybojovala si tak postup do krajského finále, které se bude konat v březnu příštího roku ve Frýdku Místku.
 
Postup z okresního finále je bohužel jen pro starší žáky, žákyně a střední školy. Naprosto suverénní byla Hana Kitschuchová, která tak získala titul okresní přebornice už po třetí za sebou. Navíc byla jak nejrychlejší, tak i součtem svých dvou šplhů absolutně nejlepší dívkou ze všech ten den soutěžících skoro 40 závodnic. Dobře ji v družstvu sekundovaly a naši školu reprezentovaly Tereza Krywdová a Anička Niklová. Všechny tři jsou z 8. B. Všichni již zmiňovaní žáci a žákyně šplhali na tyči s přírazem. Ale starší hoši šplhali na laně bez přírazu, tedy jen za pomocí rukou. Mirek Král z 8. C skončil celkově třetí. Výborně šplhali i ostatní členové družstva David Čermák, Lukáš Prášil oba rovněž z 8. C a Petr Žváček z 9. C.
 
Je třeba všem našim závodníkům poděkovat za vzornou reprezentaci školy, jejich slušnému a sportovnímu chování na závodech a za jejich vesměs poctivou měsíční přípravu a docházku na tréninky včetně školního kola pojatého jako nominačních závod. V dnešní často konzumní a sobecké době tato skupinka dětí věnovala svůj čas ráno nebo odpoledne na zdokonalení se ve šplhu a k prezentaci naší školy ve sportu, když mnoho jejich podobně talentovaných či lepších spolužáků se poflakuje po ulicích nebo sedí doma u počítače.
 
Zpracoval Mgr. Miloslav Slouka, učitel Tv, trenér a doprovod žáků v Rýmařově 12. 12. 2010