Vzpomínky pamětníků z Bruntálska a Krnovska ožijí díky žákům základních a středních škol

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

V pondělí 4. března od 15:30 hodin se v Kině Centrum Bruntál uskuteční slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Přijďte se podívat, jak žáci publiku přiblíží vzpomínky deseti pamětníků z Bruntálska a Krnovska, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století. Uslyšíte příběhy nejenom Čechů, ale i Řekyně či sudetského Němce. O hudební doprovod se postará ZUŠ Bruntál.

Sběr kaštanů a žaludů

OIG.rUU k3ate
Tak letos jsme se opravdu činili. Nasbírali jsme třikrát více kaštanů a žaludů než v minulém roce. Jeleni budou mít plná bříška a nás bude hřát pocit, že je to i naše zásluha.

Na prvním stupni se vyhlašovaly nejlepší třídní kolektivy v průměru na žáka. Na druhém stupni, kde již tolik žáků nesbírá, se vyhlašovaly zase nejlepší jednotlivci. Výsledky sběru je vidět v tabulkách níže. Za jeleny, myslivce i organizátory sběru všem, kteří se zúčastnili, moc děkujeme.

Lampionový průvod aneb Strašidel se nebojíme

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

Ve čtvrtek 16. listopadu pořádá školní družina Národní 15 ve spolupráci s družinou 1. Máj, pro děti které ji navštěvují, Lampionový průvod. Sraz v 17.00hod. u ZŠ na Národní ulici, směr průvodu ZŠ 1. Máj. Zde budou děti plnit jednoduché úkoly, mohou se také těšit na sladkou odměnu a teplý punč. Konec akce je naplánován okolo 19.00hod. Lampiony, rodiče a dobrou náladu s sebou.😉

Anglická miniolympiáda pro 1. stupeň ZŠ 2023

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

20230531 111433Opět po roce téměř všichni třeťáci až páťáci psali bodovaný test s výběrem odpovědí z běžného učiva daného ročníku v rámci Anglické miniolympiády. Žáci mohli získat 20 bodů. Třeťáci a čtvrťáci si ověřili své znalosti zatím pouze testem, úspěšní páťáci s dvaceti, devatenácti a osmnácti body pokračovali do finále, které mapovalo i jejich schopnost poslouchat, číst, psát a mluvit.

Osmičky na vodě

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

IMG 20230524 WA0041Premiérový vodácký kurz naší školy hostila řeka Morava, na níž jsme spluli úsek z Postřelmova do Litovle. Celé putování bylo rozděleno do tří etap (Postřelmov - vila Háj, vila Háj - Stodola Nové Mlýny a Nové Mlýny - Litovel). Nabídku prestižních míst využilo 34 žáků osmých tříd, kteří pod vedením instruktorů a pedagogů zvládali nástrahy tekoucí vody na raftech v šestičlenných posádkách.