Evidence třídního fondu

Vážení rodiče online evidence třídního fondu je od letošního školního roku vedena v Bakalářích. Návod pro mobilní aplikaci zde, pro přihlašování na PC zde.

Hlasování

Vážení přátelé školy,

vytváříme novou školní kolekci oblečení a jste to právě Vy, kdo může rozhodnout o její podobě. Hlasujte do 22.9.2023 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky. 

Děkujeme.

vedení školy


Pozvánka do družiny 1. Máje - Den otevřených dvěří

Srdečně zveme všechny rodiče dětí přihlášených do školní družiny na ul. 1.máje 30, na “Den otevřených dveří”. Dne 27.9.2023 v čase od 13:00 do 16:00 hodin Vám poskytneme k nahlédnutí prostory školní družiny. 

Budete mít možnost prohlédnout si v klidu třídy, ve kterých Vaše děti tráví svůj volný čas před a po vyučování, a hračky se kterými si hrají. 

Více zde

 

Deskové hry na 1. stupni

. Publikováno v Školní akce.

deskovehry1Akce se uskutečnila ve spolupráci s firmou HRAcí DEskové Centrum Legie z.s., Místní akční skupinou Rýmařovska a Základní školou Jelínkova 1, Rýmařov. Finančně byla akce podpořena z projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území MAS Rýmařovsko, o.p.s.“, který je realizován na Rýmařovsku od 1.7.2016 a jeho hlavním cílem je vzájemná spolupráce vzdělávacích organizací.

Po dlouhé covidové pauze na naši školu opět zavítali borci z  Hracího centra z Hradce nad Moravicí, aby dětem ukázali, co je nového ve světě deskových her. Ve spolupráci s MAP Rýmařovsko jsme znovu uspořádali oblíbenou akci, která na naší škole proběhla v roce 2017 a 2018  a setkala se s pozitivním ohlasem.

Žáci prvního i druhého stupně  věnovali část vyučování hraní her, které rozvíjejí kromě postřehu, pohotovosti, zručnosti,  logického a strategického myšlení i schopnost spolupráce, smysl pro fair play, trpělivost, schopnost pochopit a dodržovat pravidla – tedy dovednosti, které uplatní po celý život.

Pro některé děti bylo toto setkání s hraním deskových her v takovém rozsahu novou zkušeností a věřím, že i inspirací. Několikrát jsem během dopoledne zaslechla: „To je super hra, tu si budu přát!“

Škoda, že to, co jsme před lety nastartovali a co se úspěšně rozvíjelo – totiž seznamování s hrami, klub deskových her, turnaj mezi školami – nám doba covidová zastavila. Bylo vidět, jak je pro některé děti těžké pochopit pravidla, některým dělalo problém se soustředit delší dobu anebo hru dohrát. Hry na telefonu nebo v počítači určitě také rozvíjejí některé dovednosti, ale deskové hry mají svá specifika a jsou velmi dobře využitelné i jako metoda učení a rozvíjení takzvaných „měkkých dovedností“ tolik potřebných pro život.

 Pro většinu dětí byl Den deskových her zajímavou zkušeností a řekla bych, že se současně naučily něco nového a bavily se. Děkujeme Hracímu centru a MAP Rýmařovsko za zorganizování a financování pěkné akce!

ZŠ Jelínkova 1

1. stupeň

Mgr. Marcela Tauferová

(duben 2022)

 deskove hry 2

deskove hry 3

 

DALŠÍ FOTO