Vážení rodiče, milí žáci, ctění pedagogové a pedagogičtí pracovníci, 1. září začal další z pravidelných každoročně se opakujících cyklů školní docházky připomínajících, že čas plyne a "není možné mu poručiti". Tak tomu bylo generace před námi a bude i po nás. Pro někoho je to nástup do prvního ročníku, pro někoho poslední rok na základní škole. Pro někoho znamená počátek učení na 2. stupni, pro jiného "jen" posun do vyššího ročníku. Vítáme Vás, ať už jste mezi prvními, či posledními. Přejeme Vám hodně úspěchů, přátelství a kvalitně, smysluplně prožitého společného času.

 

"Vzdělávání bez vzdělávání srdce není vzdělávání" 

   Vážení rodiče, zde máte k dispozici novou službu naší školy:

   Odkaz na službu:           Školní online pokladna

   Návod 1:    Návod k registraci pro rodiče (PDF)

   Návod 2:   Návod k platbě pro rodiče (PDF)

   Logo SP obdelnik 1 

Deskové hry na 1. stupni

. Publikováno v Školní akce

deskovehry1Akce se uskutečnila ve spolupráci s firmou HRAcí DEskové Centrum Legie z.s., Místní akční skupinou Rýmařovska a Základní školou Jelínkova 1, Rýmařov. Finančně byla akce podpořena z projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území MAS Rýmařovsko, o.p.s.“, který je realizován na Rýmařovsku od 1.7.2016 a jeho hlavním cílem je vzájemná spolupráce vzdělávacích organizací.

Po dlouhé covidové pauze na naši školu opět zavítali borci z  Hracího centra z Hradce nad Moravicí, aby dětem ukázali, co je nového ve světě deskových her. Ve spolupráci s MAP Rýmařovsko jsme znovu uspořádali oblíbenou akci, která na naší škole proběhla v roce 2017 a 2018  a setkala se s pozitivním ohlasem.

Žáci prvního i druhého stupně  věnovali část vyučování hraní her, které rozvíjejí kromě postřehu, pohotovosti, zručnosti,  logického a strategického myšlení i schopnost spolupráce, smysl pro fair play, trpělivost, schopnost pochopit a dodržovat pravidla – tedy dovednosti, které uplatní po celý život.

Pro některé děti bylo toto setkání s hraním deskových her v takovém rozsahu novou zkušeností a věřím, že i inspirací. Několikrát jsem během dopoledne zaslechla: „To je super hra, tu si budu přát!“

Škoda, že to, co jsme před lety nastartovali a co se úspěšně rozvíjelo – totiž seznamování s hrami, klub deskových her, turnaj mezi školami – nám doba covidová zastavila. Bylo vidět, jak je pro některé děti těžké pochopit pravidla, některým dělalo problém se soustředit delší dobu anebo hru dohrát. Hry na telefonu nebo v počítači určitě také rozvíjejí některé dovednosti, ale deskové hry mají svá specifika a jsou velmi dobře využitelné i jako metoda učení a rozvíjení takzvaných „měkkých dovedností“ tolik potřebných pro život.

 Pro většinu dětí byl Den deskových her zajímavou zkušeností a řekla bych, že se současně naučily něco nového a bavily se. Děkujeme Hracímu centru a MAP Rýmařovsko za zorganizování a financování pěkné akce!

ZŠ Jelínkova 1

1. stupeň

Mgr. Marcela Tauferová

(duben 2022)

 deskove hry 2

deskove hry 3

 

DALŠÍ FOTO