Anglický jazyk - olympiáda

. Publikováno v Školní akce.

angličtinaPo nucené covidové přestávce se na naší školu úspěšně vrátila Anglická olympiáda v plné síle, dokonce vylepšená o přítomnost rodilého mluvčího ve zkušební komisi (pan Noel Lambelin, děkujeme za pomoc).

Samotná soutěž měla dvě kola, první - poslechové a gramatické, druhé - mluvené, povídací. Třicet dva soutěžících se popralo s nástrahami poslechových i gramatických cvičení, a navzdory vysoké náročnosti zadání spousta řešitelů získala plný počet bodů, takže o vítězi muselo rozhodnout druhé kolo.

Na deset nejlepších soutěžících postupujících z prvního kola čekalo zajímavé překvapení - společně s paní učitelkami Baranovou, Lambelin,Soorsk a panem učitelem Krupou byl v porotě přítomen rodilý mluvčí - pan Lambelin. Ovlivnit počet bodů v druhém kole  šlo tedy pouze a jenom perfektním přednesením připravených témat u kategorie 6. a 7. třída a co nejpřirozeněji vedeným rozhovorem u kategorie 8. a 9. třída.
V průběhu všech úkolů docházelo i ke kladení zvídavých otázek, aby komise zjistila širší úroveň znalostí a aktivního používání anglického jazyka.

Po závěrečné debatě zkoušejících a sečtení bodů prvního a druhého kola byly vyhlášeny následující výsledky:

Kategorie 6. a 7. třída:

1. místo Barbora Hažíková
2. místo Jan Tydír
3. a 4. místo  Karolína Kristinová a Rebecca Kebísková

Kategorie 8. a 9. třída:

1. místo Adéla Pavlů
2. místo Charlotte Applová
3. místo Martin Kovář

Následující týden pan ředitel Mgr. J. Jablončík poblahopřál a předal soutěžícím diplomy a drobné ceny.

Dovolte mi, aby na závěr jmenovitě poděkoval všem vyučujícím Aj za vynikající spolupráci (p. Mgr.Kristýna Baranová, p. Bc. Petra Lambelin, p. Herdis Soorsk, p.Bc.Jiří Krupa), panu Noelovi Lambelin za ochotu zúčastnit se našeho klání a samozřejmě přeji našim žákům mnoho příjemných zážitků s anglickým jazykem.

Mgr. Miroslav Kudela