Vážení rodiče, milí žáci, ctění pedagogové a pedagogičtí pracovníci, 1. září začal další z pravidelných každoročně se opakujících cyklů školní docházky připomínajících, že čas plyne a "není možné mu poručiti". Tak tomu bylo generace před námi a bude i po nás. Pro někoho je to nástup do prvního ročníku, pro někoho poslední rok na základní škole. Pro někoho znamená počátek učení na 2. stupni, pro jiného "jen" posun do vyššího ročníku. Vítáme Vás, ať už jste mezi prvními, či posledními. Přejeme Vám hodně úspěchů, přátelství a kvalitně, smysluplně prožitého společného času.

 

"Vzdělávání bez vzdělávání srdce není vzdělávání" 

   Vážení rodiče, zde máte k dispozici novou službu naší školy:

   Odkaz na službu:           Školní online pokladna

   Návod 1:    Návod k registraci pro rodiče (PDF)

   Návod 2:   Návod k platbě pro rodiče (PDF)

   Logo SP obdelnik 1 

Bubnování s Karlem Cvrkem

. Publikováno v Školní akce

bubnovaniSKarlemCvrkemNa začátku prosince 2021 proběhla pro všechny třídy prvního stupně naší základní školy vítaná kulturně-naučná akce. Pan učitel Karel Cvrk ze ZUŠ Rýmařov prostřednictvím MAP nabídl zájemcům z řad škol seminář bubnování na africké bubny.

Vzhledem k epidemiologické situaci žáci nemohou za kulturou do divadel, nepotkávají se ve větším počtu. Proto přišla vhod nabídka uspořádat bubnování v sále ZUŠ a všechny třídy zde jednotlivě vystřídat, aby se nepotkaly, samozřejmě za dodržování hygienických pravidel. Děti si aktivní bubnování náramně užily a paní učitelky také. Odezva ze všech tříd od prvňáčků po páťáky byla velmi kladná.

Rádi bychom poděkovali nejen panu učiteli Cvrkovi, který to s dětmi výborně umí, ale i panu řediteli ZUŠ za půjčení sálu a především sdružení MAS Rýmařovsko, s.r.o., které akci podpořilo finančně. Není lehké v dnešní době naplánovat a provést komunitní setkávání lidí. Toto byl výborný nápad, který se podařilo dotáhnout do konce.

bubnovaniSKarlemCvrkem

Děkujeme!

 

DALŠÍ FOTO ZDE

 

Mgr. Marcela Tauferová