Bubnování s Karlem Cvrkem

. Publikováno v Školní akce.

bubnovaniSKarlemCvrkemNa začátku prosince 2021 proběhla pro všechny třídy prvního stupně naší základní školy vítaná kulturně-naučná akce. Pan učitel Karel Cvrk ze ZUŠ Rýmařov prostřednictvím MAP nabídl zájemcům z řad škol seminář bubnování na africké bubny.

Vzhledem k epidemiologické situaci žáci nemohou za kulturou do divadel, nepotkávají se ve větším počtu. Proto přišla vhod nabídka uspořádat bubnování v sále ZUŠ a všechny třídy zde jednotlivě vystřídat, aby se nepotkaly, samozřejmě za dodržování hygienických pravidel. Děti si aktivní bubnování náramně užily a paní učitelky také. Odezva ze všech tříd od prvňáčků po páťáky byla velmi kladná.

Rádi bychom poděkovali nejen panu učiteli Cvrkovi, který to s dětmi výborně umí, ale i panu řediteli ZUŠ za půjčení sálu a především sdružení MAS Rýmařovsko, s.r.o., které akci podpořilo finančně. Není lehké v dnešní době naplánovat a provést komunitní setkávání lidí. Toto byl výborný nápad, který se podařilo dotáhnout do konce.

bubnovaniSKarlemCvrkem

Děkujeme!