vanocnijarmarkVážení přátele školy,
dovolujeme si vás pozvat na tradiční Vánoční jarmark.
Přijďte ocenit, podpořit a obdivovat práce dětí naší školy, kteří si připravili na tento krásný adventní čas všelijaké výrobky z různých materiálů. Nebude chybět ani vánoční punč a perníčky.
Děti ZŠ Jelínkova1 Rýmařov a jejich učitelé.

Vážení rodiče, zde máte k dispozici novou službu naší školy:

Odkaz na službu:           Školní online pokladna

Návod 1:    Návod k registraci pro rodiče (PDF)

Návod 2:   Návod k platbě pro rodiče (PDF)

Logo SP obdelnik 1

„Helouvín“ at school

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

IMG 0101   Je jedenatřicátý říjen a staré pohanské kmeny pravděpodobně široko daleko nikde. Předvečer Dne svatých se v rýmařovské základní škole jen maličko změnil na předpoledne téhož svátku. A potom nastalo už mnoho podobenství poskytujících pohled na tento skutečně původně pohanský svátek, v němž by dýňová polévka byla neuvěřitelnou troufalostí.

Angličtina s cizinkou

anglictinaSCizinkou4

Naše základní škola využila nabídky MAS RÝMAŘOVSKO o.p.s., obohatit výuku anglického jazyka návštěvou anglicky mluvící studentky z Ukrajiny. Není sice „rodilá mluvčí“, což bylo prvotním záměrem MAS, ale setkání s cizincem a praktické užití angličtiny bylo pro děti velkým přínosem.

Sympatická slečna Yuliia Koseryk zaujala děti nejen v naší škole, ale také v okolních základních školách v obcích Rýmařovska.

Výuka na zámku? Proč ne?

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

IMG 0062Žákům na základní škole je potřeba občas zpestřit učení nějakou novou aktivitou, kterou si třeba nikdy nevyzkoušeli. Nejde jen o to, aby učitelům nezazlívali, že jsou jejich hodiny nudné či obtížné. Především jde o jejich přirozený rozvoj, protože když se dějí věci pro jednou jinak, nejedna zvědavá dětská hlavička si musí přiznat, jak je to vlastně fajn, a to ani netuší, že je nenápadně a účelně rozvíjena.

Deskové hry na 1. stupni

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

deskovehry1Akce se uskutečnila ve spolupráci s firmou HRAcí DEskové Centrum Legie z.s., Místní akční skupinou Rýmařovska a Základní školou Jelínkova 1, Rýmařov. Finančně byla akce podpořena z projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území MAS Rýmařovsko, o.p.s.“, který je realizován na Rýmařovsku od 1.7.2016 a jeho hlavním cílem je vzájemná spolupráce vzdělávacích organizací.