Angličtina s cizinkou

anglictinaSCizinkou4

Naše základní škola využila nabídky MAS RÝMAŘOVSKO o.p.s., obohatit výuku anglického jazyka návštěvou anglicky mluvící studentky z Ukrajiny. Není sice „rodilá mluvčí“, což bylo prvotním záměrem MAS, ale setkání s cizincem a praktické užití angličtiny bylo pro děti velkým přínosem.

Sympatická slečna Yuliia Koseryk zaujala děti nejen v naší škole, ale také v okolních základních školách v obcích Rýmařovska.

Výuka na zámku? Proč ne?

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

IMG 0062Žákům na základní škole je potřeba občas zpestřit učení nějakou novou aktivitou, kterou si třeba nikdy nevyzkoušeli. Nejde jen o to, aby učitelům nezazlívali, že jsou jejich hodiny nudné či obtížné. Především jde o jejich přirozený rozvoj, protože když se dějí věci pro jednou jinak, nejedna zvědavá dětská hlavička si musí přiznat, jak je to vlastně fajn, a to ani netuší, že je nenápadně a účelně rozvíjena.

Deskové hry na 1. stupni

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

deskovehry1Akce se uskutečnila ve spolupráci s firmou HRAcí DEskové Centrum Legie z.s., Místní akční skupinou Rýmařovska a Základní školou Jelínkova 1, Rýmařov. Finančně byla akce podpořena z projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území MAS Rýmařovsko, o.p.s.“, který je realizován na Rýmařovsku od 1.7.2016 a jeho hlavním cílem je vzájemná spolupráce vzdělávacích organizací.