Krajské kolo ZŠ a SŠ ve šplhu

. Publikováno v Šplh.

Letošní krajské kolo v náročné rychlostní a obratnostní soutěži, ve šplhu, hostila Frýdecko - Místecká SŠED. Vítězové školního a okresního kola, svěřenci p. učitele Slouky z řad mladších i starších žáků a žaček , vyrazili časně ráno změřit síly s ostatními finalisty Moravskoslezského kraje.

Čtyřčlenná družstva hochů a dívek absolvovala po čtyřech pokusech na čtyřmetrové tyči, přičemž se do celkového výsledku započítávaly vždy dva nejlepší časy každého závodníka. Klání jako vždy doprovázela objektivní elektronická časomíra.

Všem našim závodníkům se i přes únavnou cestu a silnou konkurenci povedlo několik velmi pěkných individuálních výkonů a sestava dívek (Tereza Koritarová, Dominika Jirušová, Karolína Ryšková a Jana Hamplová) dosáhla na v kraji pěkné páté místo.

Lépe se vedlo chlapecké čtveřici (Jan Camfrla, Jiří Lasovský, Patrik Král a Petr Hrabal) která vybojovala výborné druhé místo a Patrik Král navíc přidal stříbrnou medaili mezi jednotlivci. Poděkování a uznání patří našim závodníkům za odhodlaný výkon a hodnotnou reprezentaci.

K.Toman