Okresní a krajské kolo v přespolním běhu 2019

Nejlepší přespolní běžci a běžkyně ZŠ Jelínkova 1, nominovaní školním kolem, se v průběhu října zúčastnili početně velmi silně obsazeného okresního kola pořádaného v Rýmařově. Zastali všechny kategorie od 1.až po 9.ročník a nastoupili v sestavách: nejmladší dívky 1.- 3. roč. Anna Fryblíková, Anna Košťálová, Nela Krykorková, Karolína Tlapalová, Tereza Jahodová a Monika Svatoňová, mladší dívky 4. a 5. roč. Nela Moisesová, Karolína Kristinová, Magdaléna Ludvarová, Silvie Jablončíková,Elen Valová a Sofie Strouhalová.

V kategorii 6.- 7. roč. Kristýna Sachrová, Viktorie Ščudlová, Karolína Peňázová, Eliška Horká, Tereza Pospíšilová a Vendula Ambrožová,nejstarší kat. dívky: 8.- 9. roč.Vivian Pospíšilová, Anna Vincourková, Veronika Švehlová, Vladimíra Černínová, Ema Žáková a Karolína Knapková. Nejmladší chlapci z 1.- 3. roč. Jakub Kastner, Luděk Šimko, Viktor Strnadel, Radek Strnadel, Jan Moises a Pavel Matějka, mladší hoši 4. - 5. roč. Tomáš Mazánek, Jiří Všetička, Filip Krečmer, Timon Gurban, Radim Přecechtěl a Jan Mihál. Mladší hoši z 2.stupně v kategori 6.- 7. roč. Jan Lúčan, Matěj Fryblík, Filip Vymazal, Eathan Pospíšil a Martin Kovář, starší hoši 8.- 9.roč.: Roland Wenzel, Tomáš Sedlář, Ondřej Hrabina, Ondřej Baslar, Ondřej Křenek a František Sázel. Do krajského kola postupovala vždy vítězná družstva z kategorií 6.- 7.roč. a 8.- 9. roč.V našem případě se to podařilo mladším a starším chlapcům, mladší dívky se umístily jako třetí a starší dívky skončily čtvrté.

Holky a kluci z 1.stupně sice nepostupovali do krajského kola, ale přesto se umístila jejich družstva výborně. Nejmladší obsadili v obou kategoriích 1.místo. Starší hoši 1.stupně obsadili 3.místo a děvčata 5.místo. Individuálně se prosadili prvním místem Sofie Strouhalová a Eathan Pospíšil, druhým místem Luděk Šimko a třetím místem Anna Fryblíková a František Sázel.

V krajském kole, konaném o týden později v Krnově, se po urputném boji se silnou konkurencí umístili mladší i starší kluci na čtvrtém místě. Hodnotným výkonem, kterým si zopakoval třetí místo z okresu se znovu individuálně blýskl František Sázel. Závodníkům i závodnicím patří poděkování za výbornou reprezentaci v náročném sportu a dobrý vstup do nové sezóny školních soutěží

Romana Furiková a Karel Toman

Sportovní život školy