Velké finále ČEZ Street hokej 2012

Letošní ročník stále populárnějšího žákovského turnaje ČEZ Street hokej vyvrcholil 26. dubna ve vítkovické hokejové aréně a základní škola Rýmařov a její hráči a fanoušci byli u toho! Soutěž probíhá už od února a z téměř osmi set přihlášených celků se našim podařilo probojovat mezi 64 nejlepších.

Všechny účastníky čekala úžasná atmosféra doplněná napínavými zápasy, soutěží o nejlepší publikum a nejrůznějšími atrakcemi, autogramiádou hokejistů a tanečními vystoupeními. Tradičně výborně organizovaný finálový turnaj začíná nasazením zápasových dvojic, z nichž jeden celek postoupí dál a jeden v soutěži končí.

Vyřazovací systém soutěže je neúprosný, ale spravedlivý pro všechny. Rýmařovu byl losem přiřazen tým ze Vsetína. Mezi tyče se postavil Kuba Tardík, prostor před ním hájili Kuba Ondrák a Zdenek Adámek, vpředu bojovali Radek Sacký a Martin Urban a Honza Camfrla. Hlediště opanovala pestrá směsice rýmařovských vlajkonošů a bubeníků a pod vedením hlavního choreografa pana učitele Petra Pally vytvořila hráčům na ploše "kotel" jaký by jim mohlo závidět i na mistrovství světa.

Rýmařov se během prvního poločasu dostal do vedení gólem Martina Urbana, publikum explodovalo a aréna se doslova otřásla v základech. Vsetínští hráči notně přitvrdili hru a s přispěním značné benevolence rozhodčích dokázali v druhém poločase vyrovnat a nakonec i vstřelit vítězný gól.

Pro naše hráče to znamenalo konec postupu v turnaji, ale s prázdnou se neodjelo. Všichni hráči obdrželi věcné ceny a rýmařovští fanoušci nefandili jenom svým borcům, dělali atmosféru celému turnaji.

Zaslouženě zvítězili v soutěži o nejlepší publikum a odměnou všem byl zájezd do Aquaparku Kravaře. Poděkování patří nejen skvělému publiku, ale i hráčům, kteří se v rámci podzimních okresních přeborů a celoroční žákovské ligy pilně připravují i s pomocí starších žáků a prezentují se v konkurenci větších a specializovaných škol velmi dobrými výkony.

mnoho dalších úspěchů přeje K. Toman