Lyžařský a snowboardový kurz 2019

. Publikováno v Sportovní život školy

Letošní kurz lyžování a snowboardingu v Karlově pod Pradědem se nemohl v druhém lednovém týdnu vydařit lépe. Spousta přírodního sněhu, upravené sjezdovky, krásně vybavená chata a nádherné prostředí Jeseníků.

K tomu týden zábavy v kolektivu, sportovních prožitků, poznávání a získávání nových dovedností. 54 účastníků a 6 vedoucích absolvovalo spokojeně celý kurz a všem se na horách líbilo. Začátečníci si dosyta užili výuky základů lyžování na krátkých lyžích – “Snowbladech“, vyspělejší lyžaři i snowboardisté během týdne procestovali celý areál a vyzkoušeli všechny svahy. Nechyběly večerní přednášky o pravidlech bezpečného chování a pohybu na horách, historie lyžování a snowboardingu, soutěže a hry.

Bez čeho se samozřejmě žádný pořádný kurz neobejde, je závěrečná diskotéka a prodloužená večerka. Nepřehlédnutelný byl opět lyžařský rej pyžamkových zvířátek a příšerek všeho druhu, na který už se domácí v Karlově vždycky těší. V den odjezdu se snad mezi účastníky nenašel nikdo, kdo by nechtěl ještě pár dní zůstat… Nezbývá než poděkovat všem dětem i vedoucím, těšit se a doufat, že se příští rok opět podmínky vydaří a přilákáme spoustu nových zájemců o úžasné zimní sportování.

Karel Toman