Ve čtvrtek 23. května se konají

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

Konzultační hodiny 2018-2019

Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK.

Medlovský cross 2018

15. ročník meziregionálního běžeckého závodu, pořádaný ZŠ a MŠ Medlov již posedmé v řadě přivítal na konci října výběr nejlepších běžců a běžkyň z rýmařovské ZŠ Jelínkova1.

Jako vždy je spolu s ostatními závodníky čekala náročná trať vedoucí medlovským lesoparkem Skalky, bývalým cyklo- a motokrosovým areálem. Členitému terénu dominuje především obávaná rokle s mimořádně obtížným stoupáním. Závodí se zde ve čtyřech kategoriích. Mladší dívky běží dva okruhy (1500m), mladší hoši a starší dívky tři okruhy (2100m) a nejstarší chlapci okruhů pět (3500m). Každá kategorie vyráží zvlášť, hodnotí se výkony jednotlivců, počítající se zároveň do celkového výsledku družstva. Nejlepší tým si odváží velký putovní pohár se štítky vítězů.

Letošní ročník byl u příležitosti stoletého výročí vzniku samostatného čs. státu slavnostně zahájen proslovem starosty Medlova, zasazením lípy a žáčci I. stupně zahráli a zazpívali píseň Ach synku. Pak už veškerá pozornost patřila závodění, které bylo ztíženo nepříjemným chladem a mrholením. Na úspěchy svých předchůdců, účastnících se této soutěže od roku 2012 navázala další generace rýmařovských závodníků. Mezi mladšími dívkami se druhým místem prosadila Karolína Peňázová, druhý a třetí byli ve své kategorii mladších hochů Eathan Pospíšil a Roland Wenzel. Ve starších dívkácha chlapcích si pro zlato suverénně doběhli Kateřina Horňáčková a Ondřej Baslar a další medaili za třetí místo přidal Jan Kovář. Spolu s nimi dosáhli dobrého výsledku také Veronika Švehlová, Vivian Pospíšilová, Miroslav Drábek, Milan Křepelka, Lucie Škarupová a Kristýna Stloukalová.

Všichni dohromady se tak postarali o další zisk putovního poháru, na kterém přibude již popáté štítek se jménem ZŠ Jelínkova 1 Rýmařov. Běžecká sezóna se Medlovským crossem uzavřela a našim závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci a přejeme hodně zdaru v dalších soutěžích

Za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman

Sportovní život školy

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain