Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
952294

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Přespolní běh základních škol 2018

Každoroční kolotoč školních sportovních soutěží se již rozjel na plné obrátky a seriál závodů pro základní školy a nižší gymnázia pokračoval 2. října okresním kolem v přespolním běhu.

Stejně jako v posledních letech se organizace ujala ZŠ Břidličná ve spolupráci se zkušeným týmem pořadatelů a rozhodčích z biatlonového klubu. Na různě dlouhých tratích startovaly max. šestičlenná družstva prvního i druhého stupně ZŠ a nižšího gymnázia. Přespolní běh je také zvlášť vyhrazen i pro kategorii středoškoláků, běžících nejdelší úseky. Bodují vždy čtyři nejlépe umístění závodníci. Okresní finále neprovázelo ideální počasí, ale s tím už se u crossových běhů počítá a účastní se jich nejzocelenější závodníci a závodnice, jimž trocha deště a bláta na podrážkách tolik nevadí. Účast 16-ti škol zaručovala nabitou a kvalitní konkurenci ve všech kategoriích.

Nejprve se na start postavily nejmladší závodnice, jejichž 500 m dlouhá trať byla shodná s nejmladšími chlapci. Děvčata ve složení Jablončíková Silvie, Zelenková Markéta, Valová Elen, Sýkorová Tereza a Tlapalová Karolína obsadila pěkné 4. místo. Chlapcům se vedlo o poznání lépe, a tak Tomáš Mazánek, Luděk Šimko, Matyáš Gerhard, Šimon Janík, Tomáš Holub a Radek Strnadel vybojovali krásné 1. místo. V kategorii 4. a 5. tříd si holky a kluci vedli stejně úspěšně a obě kategorie stanuly na stupni nejvyšším. Trať dlouhou 1000 m si zaběhli a naši školu reprezentovali Tereza Papajová, Julie Mereďová, Anna Bellová, Sofie Strouhalová a Nella Moisesová. Mezi hochy Marek Sázel, Filip Vymazal, Šimon Kroutil, Jan Friedrich, Tomáš Vychodil a Filip Krečmer. Některým závodníkům na krku přibyla za jejich individuální výkon druhá medaile. Zlatá pro Julii Mereďovou a Marka Sázela. Stříbrná Janu Friedrichovi, Luďkovi Šimkovi a Nele Moisesové.

Běžci a běžkyně druhého stupně ZŠ Jelínkova startovali spolu s ostatními v pořadí: mladší dívky (1500m), starší dívky (1500m), mladší hoši (2000m) a starší hoši (3000m). Karolína Peňázová, Vivian Pospíšilová, Ema Žáková, Nikola Langrová, Veronika Švehlová a Tereza Pospíšilová mezi mladšími dívkami zvítězily a Karolína vybojovala individuální druhé místo. Mezi staršími dívkami skončily jako druhé Kristýna Stloukalová, Klára Tomíčková, Lucie Škarupová, Pavlína Holubová a Kateřina Horňáčková, která se o individuální zlato podělila po dramatickém finiši s Terezou Krečmerovou z Gymnázia a SOŠ Rýmařov. Mladší hoši Roland Wenzel, Martin Kovář, Miroslav Drábek, Václav Černín, Milan Pospíšil a Eathan Pospíšil dokázali svou kategorii vyhrát a v nejtěžší konkurenci starších hochů doběhli Ondřej Baslar, František Sázel, Milan Křepelka, Jan Kovář, Ondřej Hrabina a Roman Hradil jako družstvo třetí. Všechna umístění jsou velmi cenná, závodníci ze sebe poctivě vyždímali všechny síly a je třeba jim poděkovat za výbornou reprezentaci. Vítězové kategorií postoupili do krajského finále, které se konalo 9. října v Krnově, kde pro ně byl připravena strmá trať směřující lesoparkem k vrcholu Cvilína. Počasí bylo tentokrát nádherné a obě naše postoupivší družstva mohla být spokojena, neboť v náročné konkurenci krajských finalistů shodně vybojovala sice nepopulární, ale hodnotné čtvrté místo mezi nejlepšími mladými běžci Moravskoslezského kraje. Znova všem závodníkům ZŠ Jelínkova1 děkujeme a budeme držet pěsti ještě v jednom nadcházejícím běžeckém závodě – koncem října čeká naše vytrvalce obávaný, ale populární Medlovský cross.

Za ZŠ Jelínkova 1 Romana Furiková a Karel Toman

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde:
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain