Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
765749

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Lyžařský kurz 2018

Tradiční zimní akce naší školy, lednový lyžařský kurz se vydařil i v letošním roce. I když jeho pořadovým číslem byla příslovečná třináctka, proběhla za relativně příznivých sněhových podmínek a přesto, že se jej zúčastnilo bezmála 60 žáků, nedošlo k žádné újmě na zdraví či škodě na majetku.

 

Účastníci byli ubytováni na čím dál pěknější chatě Kazmarka v Karlově pod Pradědem, kde také celý týden brázdili přilehlý lyžařský areál. Kurz začal v podělí dopoledne rozřazováním do družstev a přípravou potřebného materiálu, v dalších dnech pokračoval výcvikem ve sjíždění, zatáčení a zvládání různě náročných tratí. Jako obvykle byl doplněn večerními přednáškami o pravidlech FIS a bezpečném pohybu na horách a o historii lyžování. Nechyběl večer plný her, básničky a závěrečná diskotéka.

Mimořádně se vydařilo osmdesátkové retro odpoledne a novinkou byla pestrobarevná jízda pyžamkových zvířátek. Účastníci kurzu, ať už jakkoliv vyspělí, mohli být maximálně spokojení a odnesli si spoustu sportovních i jiných zážitků z báječně prožitého týdne. Velké poděkování patří všem, kdo se kurzu aktivně zúčastnili a také našim vynikajícím vedoucím - Petrovi a Kateřině Pallovým, Lucii Vinohradníkové a instruktorskému duu Vašek Svoboda a Jirka Macháček. Lyžování zdar a za rok zase na svahu na viděnou.

Karel Toman

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde:
„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich