Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
933203

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 25. dubna se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Dívky ze ZŠ Jelínkova Rýmařov v superfinále futsalové ligy

Děvčata ze ZŠ Jelínkova Rýmařov nám dokázala, že fotbal nemusí hrát jen chlapci a dosáhla našeho největšího úspěchu ve futsalové lize kategorie Dívky 9 . ZŠ Rýmařov reprezentovali Kateřina Furiková, Jana Batoušková, Eliška Pospíšilová, Eliška Bubelová, Aneta Harenčáková, Barbora Gorčíková, Karolína Ryšková a Sabina Bláhová. Dívky začínaly až divizním finále, které se odehrálo 13. prosince v Městské sportovní hale Ostrava Dubina. Přihlášeno bylo celkem pět týmů a do konferenčního finále Moravy postupovaly první dva.

 

Hned první utkání proti ZŠ Dolní Bečva se nám úplně nepovedlo. Soupeř hrál výborně a přesto, že jsme měli více ze hry, prohráli jsme 0:2. Další dvě utkání jsme s přehledem vyhráli, se ZŠ Štěbořice 5:0 a se ZŠ Gen. Píky 3:0. Rozhodující pro postup bylo poslední utkání proti ZŠ Kleglova Ostrava, kde kostru týmu tvořily hráčky Vítkovic. Herní projev našeho družstva se zápas od zápasu zlepšoval a nejlepší výkon hráčky předvedly právě v tomto posledním utkání. Bojovaly o každý míč, poctivě se vracely a předváděly zákroky na hranici svých možností. V brance chytala Jana Batoušková, která svým výkonem vymazala střelkyně soupeře. Pět minut před koncem zápasu vstřelila Kateřina Furiková po nádherné individuální akci, když vyvezla míč z vlastní poloviny, obešla dvě protihráčky a nekompromisně zavěsila tvrdou ranou pod břevno, vítězný gól. Zápas holky vyhrály a postoupily do konferenčního finále Moravy.

To se hrálo 4. ledna ve Sportovní hale v Rousínově. Do konferenčního finále Moravy postoupily ze severní Moravy týmy ZŠ Dolní Bečva a ZŠ Jelínkova Rýmařov a z jižní Moravy ZŠ Bednářova Brno a ZŠ Hustopeče. Týmy z jižní Moravy nebyly pro naše družstvo konkurenty. Po jasných výsledcích s Brnem 7:2 a s Hustopečemi 7:0 rozhodoval zápas proti ZŠ Dolní Bečva. Po oboustranně velmi povedeném utkání se týmy rozešly smírně 0:0. Díky lepšímu skóre se tým ZŠ Jelínkova Rýmařov stal mistrem Moravy a společně s Dolní Bečvou postoupil do super finále. Nejlepší střelkyní turnaje byla vyhlášena naše hráčka Kateřina Furiková s 12 góly.

Super finále se konalo 16. ledna v hale v Heřmanově Městci. Z Čech postoupily týmy ZŠ Pardubice Ohrazenice a ZŠ Mládežnická Trutnov.V prvním zápase proti ZŠ Trutnov jsme byli lepším týmem, ale v koncovce to bohužel moc nešlo. Hráčky nedokázaly vstřelit gól, a tak zápas skončil bezbrankovou remízou. Druhý zápas jsme sehráli s našim rivalem ze severní Moravy ZŠ Dolní Bečva. Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Ve třetí minutě jsme prohrávali 0:1 a během prvního poločasu jsme dostali ještě druhý gól. První poločas tak skončil 0:2. Ve druhém poločase se našim hráčkám podařilo kombinačně překonat dobře organizovanou obranu soupeře a vstřelit dva góly. Na 1:2 snižovala po samostatné akci Kateřina Furiková a na 2:2 vyrovnala po pěkné kombinaci Jana Batoušková. Tímto výsledkem utkání skončilo. Poslední třetí zápas to měly rýmařovské dívky hodně těžké. Hrály druhý zápas po sobě bez přestávky a měly proti sobě výborný tým z Pardubic. Od prvních minut nás soupeř zatlačil a ve čtvrté minutě jsme prohrávaly již 3:0, holky se ještě v 2. poločase vzchopily a obraz hry se trochu vyrovnal, ale přesto byl soupeř lepší a zaslouženě vyhrál 3:8. Super finále vyhrál tým ZŠ Pardubice Ohrazenice, druhé místo obsadila ZŠ Dolní Morava a vynikající třetí místo vybojovaly dívky ZŠ Jelínkova Rýmařov. Individuální ocenění si odvezla opět naše hráčka Kateřina Furiková, která se stala nejlepší hráčkou turnaje.

Jako trenér jsem si vytýčil určitý cíl a to byla medaile ze super finále. Dívky svou bojovností, šikovností a obětavostí ve všech zápasech tohoto cíle dosáhly. Proto mi dovolte, abych využil této příležitosti a ještě jednou jim poděkoval. Děkuji Kateřině Furikové, Janě Batouškové, Elišce Pospíšilové, Elišce Bubelové, Anetě Harenčákové, Karolíně Ryškové, Sabině Bláhové a v neposlední řadě Barboře Gorčíkové, která z šesti zápasů vychytala třikrát čisté konto.                                                                                                                                         

Petr Palla

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde:
„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain