Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
933213

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 25. dubna se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Futsal na ZŠ Rýmařov

Na začátku tohoto školního roku se naše základní škola přihlásila do celostátní soutěže Futsalové ligy.

V kategorii Chlapci 9 (ročník narození 2002 – 2004) hráli za družstvo ZŠ Jelínkova Rýmařov Jan Batla, Roman Hradil, Ondřej Hrabina, Matěj Papaj, Dominik Horvát, Jan Tihelka, Lukáš Vyroubal, Petr Vachuta a Samuel Kajan.

Divizní kolo se konalo 7. listopadu v Šumperku. Družstvo naší základní školy se postupně utkalo se ZŠ Uničov, ZŠ Luká a ZŠ Sluneční Šumperk. Po jasných výsledcích 8:2, 13:0, jsme sehráli vyrovnané utkání s týmem ZŠ Sluneční Šumperk 3:3. Na skóre jsme postoupili z prvního místa.

Divizní finále se konalo 14. listopadu v Prostějově. Hned první zápas byl proti nejtěžšímu soupeři ze ZŠ Šumperk. Po vynikajícím prvním poločase, kdy obě mužstva předváděla výborný fotbal, jsme se ujali v druhé půli vedení 1:0, ale okamžitě z rozehrávky soupeř srovnal na 1:1. To nás trochu zaskočilo a soupeř převzal iniciativu. Jeho tlak se projevil nešťastnou situací, když našemu hráči odražený míč trefil ruku na hraně prostoru pro brankaře. Z nařízeného pokutového kopu jsme inkasovali druhou branku, která přišla v poslední minutě zápasu. Další utkání proti ZŠ Tršice jsme přesvědčivě vyhráli 5:2. Poslední zápas s domácí ZŠ Prostějov podali hráči našeho týmu obdivuhodný výkon, protože to bylo druhé utkání hrané po sobě bez přestávky, a vybojovali vítězství 1:0. V divizním finále jsme tedy skončili druzí a jelikož postupoval pouze vítěz, do dalšího kola jsme nepostoupili. Naši hráči si však zaslouží poděkování za předvedenou hru a nasazení v obou turnajích.

V kategorii Chlapci 7 ( ročník narození 2004 - 2006 ) hráli za družstvo ZŠ Jelínkova Rýmařov Tomáš Furik, Jakub Gorčík, Roland Wenzel, Josef Mikeska, Josef Konvalinka, Tomáš Polách, Milan Křepelka a Ondřej Křenek.

Divizní kolo se konalo 9. listopadu v Postřelmově. Družstvo naší základní školy se postupně utkalo se ZŠ Uničov, ZŠ Postřelmov a ZŠ Luká. Po jasných výsledcích 10:0, 10:0, 7:0 kluci jasně postoupili z prvního místa do finále divize.

Divizní finále se konalo 18. listopadu v Prostějově. Tady byly soupeřem našeho týmu ZŠ Milady Horákové Olomouc, ZŠ Luká a domácí ZŠ Prostějov. Po výborných výkonech jsme vyhráli v zápasech s Olomoucí 2:0 a Luká 4:0. V zápase proti domácímu Prostějovu jsme se hned v úvodu ujali vedení 1:0. V poslední minutě 1. poločasu jsme však dostali vyrovnávací gól na 1:1. To nás nepoložilo a dále jsme byli lepším týmem. Tři minuty před koncem druhého poločasu jsme z ojedinělé akce dostali smolný gól a prohrávali jsme 1:2.

Ve zbytku hracího času jsme stále dobývali branku soupeře, ale bez úspěchu. Vynikající brankář Prostějova byl pro nás nepřekonatelný. Dvě minuty před koncem jsme měli šanci vyrovnat z pokutového kopu, ale i ten brankař Prostějova chytil. Bohužel jsme díky této prohře skončili druzí a nepostoupili do konferenčního finále podobně jako chlapci 9.

Přesto kluci hráli výborně a herním projevem předčili ostatní týmy a určitě jim patří poděkování za předvedené výkony v obou turnajích.

Petr Palla       

                                                                                                                                               

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde:
„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich