Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
765753

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Futsal na ZŠ Rýmařov

Na začátku tohoto školního roku se naše základní škola přihlásila do celostátní soutěže Futsalové ligy.

V kategorii Chlapci 9 (ročník narození 2002 – 2004) hráli za družstvo ZŠ Jelínkova Rýmařov Jan Batla, Roman Hradil, Ondřej Hrabina, Matěj Papaj, Dominik Horvát, Jan Tihelka, Lukáš Vyroubal, Petr Vachuta a Samuel Kajan.

Divizní kolo se konalo 7. listopadu v Šumperku. Družstvo naší základní školy se postupně utkalo se ZŠ Uničov, ZŠ Luká a ZŠ Sluneční Šumperk. Po jasných výsledcích 8:2, 13:0, jsme sehráli vyrovnané utkání s týmem ZŠ Sluneční Šumperk 3:3. Na skóre jsme postoupili z prvního místa.

Divizní finále se konalo 14. listopadu v Prostějově. Hned první zápas byl proti nejtěžšímu soupeři ze ZŠ Šumperk. Po vynikajícím prvním poločase, kdy obě mužstva předváděla výborný fotbal, jsme se ujali v druhé půli vedení 1:0, ale okamžitě z rozehrávky soupeř srovnal na 1:1. To nás trochu zaskočilo a soupeř převzal iniciativu. Jeho tlak se projevil nešťastnou situací, když našemu hráči odražený míč trefil ruku na hraně prostoru pro brankaře. Z nařízeného pokutového kopu jsme inkasovali druhou branku, která přišla v poslední minutě zápasu. Další utkání proti ZŠ Tršice jsme přesvědčivě vyhráli 5:2. Poslední zápas s domácí ZŠ Prostějov podali hráči našeho týmu obdivuhodný výkon, protože to bylo druhé utkání hrané po sobě bez přestávky, a vybojovali vítězství 1:0. V divizním finále jsme tedy skončili druzí a jelikož postupoval pouze vítěz, do dalšího kola jsme nepostoupili. Naši hráči si však zaslouží poděkování za předvedenou hru a nasazení v obou turnajích.

V kategorii Chlapci 7 ( ročník narození 2004 - 2006 ) hráli za družstvo ZŠ Jelínkova Rýmařov Tomáš Furik, Jakub Gorčík, Roland Wenzel, Josef Mikeska, Josef Konvalinka, Tomáš Polách, Milan Křepelka a Ondřej Křenek.

Divizní kolo se konalo 9. listopadu v Postřelmově. Družstvo naší základní školy se postupně utkalo se ZŠ Uničov, ZŠ Postřelmov a ZŠ Luká. Po jasných výsledcích 10:0, 10:0, 7:0 kluci jasně postoupili z prvního místa do finále divize.

Divizní finále se konalo 18. listopadu v Prostějově. Tady byly soupeřem našeho týmu ZŠ Milady Horákové Olomouc, ZŠ Luká a domácí ZŠ Prostějov. Po výborných výkonech jsme vyhráli v zápasech s Olomoucí 2:0 a Luká 4:0. V zápase proti domácímu Prostějovu jsme se hned v úvodu ujali vedení 1:0. V poslední minutě 1. poločasu jsme však dostali vyrovnávací gól na 1:1. To nás nepoložilo a dále jsme byli lepším týmem. Tři minuty před koncem druhého poločasu jsme z ojedinělé akce dostali smolný gól a prohrávali jsme 1:2.

Ve zbytku hracího času jsme stále dobývali branku soupeře, ale bez úspěchu. Vynikající brankář Prostějova byl pro nás nepřekonatelný. Dvě minuty před koncem jsme měli šanci vyrovnat z pokutového kopu, ale i ten brankař Prostějova chytil. Bohužel jsme díky této prohře skončili druzí a nepostoupili do konferenčního finále podobně jako chlapci 9.

Přesto kluci hráli výborně a herním projevem předčili ostatní týmy a určitě jim patří poděkování za předvedené výkony v obou turnajích.

Petr Palla       

                                                                                                                                               

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde:
„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich