Naši žáci úspěšní na Krnovské laťce

. Publikováno v Sportovní život školy.

Okresních závodů ve skoku vysokém „Krnovská laťka“ se díky vstřícnosti organizátora akce zúčastnila velmi početná skupina skokanů z naší školy.

V pátek 16. prosince se v tělocvičně na základní škole Smetanův okruh 4 v Krnově 12 našich závodníků ve čtyřech kategoriích utkalo se stejně starými atlety z Krnova, Zátoru a Vrbna pod Pradědem. Ve velmi dobré konkurenci se naši skokani neztratili a získali dvě první, jedno druhé a dvě třetí místa na stupních vítězů.

V kategorii mladších dívek zvítězila Monika Trvalová v osobním rekordu 140 cm a třetí za ní skončila z našich závodnic ještě Ivana Zifčáková. V kategorii mladších žáků jsme obsadili první dvě místa, když zvítězil Zdeněk Adámek a druhý skončil Roman Gӧrči. Třetí místo získal ještě v kategorii starších žáků Milan Szapowal. Ostatní naši skokani neskákali rovněž špatně a jejich výkony určitě přispěli k velmi dobré úrovni těchto okresních závodů ve skoku vysokém.

Chtěl bych touto cestou poděkovat asociaci školních sportovních klubů a především organizátorům, panu řediteli Juřenovi a učitelům ze ZŠ Smetanův okruh 4 za uspořádání těchto velmi pěkných okresních závodů ve skoku vysokém. Zároveň je třeba pochválit všechny naše žáky za přístup k tréninku a k vlastním závodům. Nesmím zapomenout i na ty žáky, kteří na závody nebyli vybráni, ale poctivě se připravovali s vybranými skokany. Velký dík patří rovněž dopravci panu Petrikovi z Bruntálu, jež nás vždy spolehlivě a bez problémů na tyto sportovní akce vozí.