Orion Florbal Cup 2011 - mladší žáci dovezli okresní stříbro

Podzimní část letošní florbalové sezóny se uzavírá a rekapitulace výsledků našich hráčů zatím nevyznívá špatně. Po úspěšném tažení prvním kolem Okresní florbalové ligy se florbalisté ZŠ Rýmařov dokázali prosadit i v další soutěži, tentokrát v celorepublikové soutěži Orion Florbal Cup. Výchozím bodem turnaje byla dvoudenní okrsková kvalifikace v Andělské hoře za účasti pěti škol.

V kategorii osmáků a deváťáků jsou síly všech týmů neuvěřitelně vyrovnané a o výsledku rozhodují i drobné chyby a zaváhání. Starší chlapci Marek Ryška, Martin Kováč, Michal Hejný, Miroslav Merva, Roman Malík, Jiří Turták a Aleš Janík svedli několik velmi kvalitních zápasů a přestože dokázali v průběhu turnaje porazit favorizovaná družstva, tak zároveň utržily i nepříjemné porážky a remízy. Stejně se vedlo i ostatním družstvům a o zamotaném závěrečném pořadí nakonec rozhodly vzájemné zápasy a počet vstřelených branek. Naši borci mohli do poslední chvíle doufat ve druhé a tentokrát i postupové místo. Vše zvrátil poslední zápas Andělské Hory proti asi nejlépe hrajícímu Vrbnu, kdy Andělská Hora díky jednomu bodu za remízu přeskočila Rýmařov. Starším hochům postup tentokrát unikl.

Hráči mladší kategorie "H III." Martin Urban, Radek Sacký, Michal Motúz, Jakub Ondrák, Michal Kaláb, Jakub Tardík a Zdenek Adámek si s přehledem poradili s Andělskou Horou, Karlovicemi, Vrbnem pod Pradědem i Břidličnou a bez ztráty bodů se mohli radovat z postupu do okresního finále. Michal Kaláb a Radek Sacký získali cenu za dva nejlepší střelce turnaje.

O týden později nastoupili v Krnově proti výběru z téměř padesáti škol z celého okresu.Obránce Zdenek Adámek se zúčastnit nemohl a Martin Urban musel odjet v polovině turnaje kvůli hokejovému zápasu. Poněkud okleštěné základní sestavě pomohli Jan Camfrla a Radim Kolibáč. Absence osvědčených beků ovlivnila útočnou aktivitu týmu, zkušení útočnici museli zodpovědně vyztužit obranu. I tak v konkurenci Bruntálu, Osoblahy a krnovských škol Žižkova a Dvořákův okruh uhráli výborné druhé místo.

Našim hráčům přejeme mnoho úspěchů do dalšího sportovního zápolení.
Mgr. K.Toman