Okresní kolo Olympiády v ČJ

. Publikováno v Školní soutěže.

Ve čtvrtek 7. února se v Krnově konalo okresní kolo Olympiády českého jazyka. Naši školu reprezentovali dva zástupci, nejlepší řešitelé školního kola této soutěže. Konkurence byla velká, protože okresního kola se zúčastnili žáci z mnoha okolních gymnázií i základních škol.

Soutěž se skládala ze dvou částí, nejprve měl každý účastník vyřešit několik úloh převážně gramatických a slohových. Ve druhé polovině dvouhodinového limitu pak žáci psali slohovou práci na zadané téma.

Naše žákyně Adéla Švikruhová z 9. ročníku se nakonec stala desátou nejlepší češtinářkou v okrese, Vladimír Kistan z 8. ročníku se umístil na 24. místě.

Děkujeme oběma žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho úspěchů do dalších soutěží v jiných předmětech, které oba jmenované ještě čekají.

Lukáš Krumpolec