Májová notička 2019

. Publikováno v Školní soutěže

Lidové písničky představují kvalitní tradici, ke které patříme a z níž čerpáme nejen v hodinách hudební výchovy. Inspirují nás svou bohatostí, vyjadřují nejjemnější odstíny nálad a zazpívat je v jejich pravé kráse není úplně jednoduché. Tohoto nelehkého úkolu se zhostili nejlepší třídní zpěváci a zpěvačky z 1.stupně a v dubnu se zúčastnili školního kola soutěže s názvem Májová notička Rýmařov. A jak se kdo umístil?

 

umístění II. kategorie (2. – 3. třída) III. kategorie (4. – 5. třída) IV. kategorie (dvojhlas)

1. Lucie Kohoutková Adéla Pavlů Rozálie Baranová a Adéla Poláchová

2. Julie Fiedlerová Adéla Poláchová

3. Daniel Bandík Tereza Kuběnová

Do okresního kola v Břidličné postoupilo 5 nejlepších zpěvaček naší školy. Ty se pilně připravovaly, aby obhájily své úžasné výkony ze školního kola. V úterý 7. května se zúčastnily 22. ročníku soutěže ve zpěvu lidových písní. Konkurence byla veliká – 78 soutěžících! Některé přepadala nervozita, jiní podávali obdivuhodné výkony a NAŠI k nim rozhodně patřili. Tady jsou výsledky.

zlaté pásmo

Adéla Poláchová

stříbrné pásmo  

Julie Fiedlerová 

Rozálie Baranová

bronzové pásmo 

Adéla Pavlů a Lucie Kohoutková

Byla to obohacující zkušenost pro nás všechny, krásný zážitek, všem soutěžícím ještě jednou velká gratulace. Těším se příště , tak trénujte a zpívejte si pro radost!

Mgr. Jana Kroutilová