Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
933217

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 25. dubna se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Naše češtinářky se v Krnově neztratily

Dne 28. ledna panovalo v ranních hodinách ryze zimní počasí. Náš okres poklidně zapadal letos už několikátou vrstvou sněhu, v rozhlasovém zpravodajství z celé republiky probíhalo šílenství z dalších centimetrů nového sněhu a technika silničářů opět nestíhala. V našem kraji jsme naštěstí na sněhové nadílky zvyklí a silnice do Krnova, kterou si hrnuli cestu naši češtináři, byla sjízdná.

 

Na okresní kolo češtinářské olympiády, které se konalo v krnovském Středisku volného času, dorazilo kolem 35 žáků ze všech možných základních škol a gymnázií bruntálského okresu. Čekaly je náročné dvě hodiny, ve kterých museli splnit záludný češtinářský test, opět zaměřený především na porozumění textu, stylistiku a jazykový cit každého jedince. Žáci osmých a devátých ročníků tak mohli zužitkovat své znalosti z hodin češtiny i vlastních zkušeností s tímto jazykem. Ve druhé části je pak čekala slohová práce nutkající ke světoborným úvahám a filozofickým esejím.

Naše dvě žákyně se v nemalé konkurenci neztratily. Obstály v boji se ctí a vykouzlily jeden z nejlepších výsledků pro naši školu za poslední léta. Barbora Bulová skončila na pěkném 14. místě a Lucie Škarupová se umístila dokonce na krásném „bramborovém“ čtvrtém místě, především díky své bravurní a profesionálně pojaté slohové práci, která byla porotou vyhodnocena jako vůbec nejlepší ze všech. Jen o jedno místo jí tak utekla účast na krajském kole olympiády.

Je vidět, že žáci naší školy jsou na náročnou konkurenci z jiných škol dobře připraveni a rozhodně se v ní nemají za co stydět. Tento lednový úspěch je toho jedině důkazem.

Mgr. Lukáš Krumpolec

Multimediální učebna

Jste zde:
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich