Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
969646

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Školní družina v pátek 28. června

V pátek 28. června / den vysvědčení / je provoz školní družiny od 6.00 - 11.30 hod. Obědy se vydávají od 10.30 hod. Děkujeme Vám za spolupráci a přejeme pohodové prázdniny a dovolenou.

Kolektiv vychovatelek

 

Požadavky na sešity v příštím školním roce 2019/2020

Požadavky na sešity 2019/2020 (PDF)

Naše češtinářky se v Krnově neztratily

Dne 28. ledna panovalo v ranních hodinách ryze zimní počasí. Náš okres poklidně zapadal letos už několikátou vrstvou sněhu, v rozhlasovém zpravodajství z celé republiky probíhalo šílenství z dalších centimetrů nového sněhu a technika silničářů opět nestíhala. V našem kraji jsme naštěstí na sněhové nadílky zvyklí a silnice do Krnova, kterou si hrnuli cestu naši češtináři, byla sjízdná.

 

Na okresní kolo češtinářské olympiády, které se konalo v krnovském Středisku volného času, dorazilo kolem 35 žáků ze všech možných základních škol a gymnázií bruntálského okresu. Čekaly je náročné dvě hodiny, ve kterých museli splnit záludný češtinářský test, opět zaměřený především na porozumění textu, stylistiku a jazykový cit každého jedince. Žáci osmých a devátých ročníků tak mohli zužitkovat své znalosti z hodin češtiny i vlastních zkušeností s tímto jazykem. Ve druhé části je pak čekala slohová práce nutkající ke světoborným úvahám a filozofickým esejím.

Naše dvě žákyně se v nemalé konkurenci neztratily. Obstály v boji se ctí a vykouzlily jeden z nejlepších výsledků pro naši školu za poslední léta. Barbora Bulová skončila na pěkném 14. místě a Lucie Škarupová se umístila dokonce na krásném „bramborovém“ čtvrtém místě, především díky své bravurní a profesionálně pojaté slohové práci, která byla porotou vyhodnocena jako vůbec nejlepší ze všech. Jen o jedno místo jí tak utekla účast na krajském kole olympiády.

Je vidět, že žáci naší školy jsou na náročnou konkurenci z jiných škol dobře připraveni a rozhodně se v ní nemají za co stydět. Tento lednový úspěch je toho jedině důkazem.

Mgr. Lukáš Krumpolec

Multimediální učebna

Jste zde:
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich