Okresní finále AŠSK ve šplhu

. Publikováno v Školní soutěže.

Jako každý rok, tak i letos, se žáci ZŠ Jelínkova 1 Rýmařov zúčastnili okresního kola soutěže ve šplhu na tyči. V úterý 4. prosince odjela 4 družstva naší školy poměřit své síly s ostatními žáky z okresu Bruntál do tělocvičny Střední pedagogické a zdravotní školy v Krnově.

Soutěžilo se ve 4 kategoriích mladších a starších žáků, hoši a dívky zvlášť, družstvo tvořili 4 žáci jedné školy. V konkurenci 7 škol naše družstva mladších žáků, mladších žaček zvítězila a starších žáků, družstvo starších děvčat skončilo druhé. Je škoda, že v této soutěži postupují do kraje pouze kategorie IV, tedy starší žáci.

Naši výborní mladší žáci a žákyně by určitě našemu okresu v kraji neudělaly ostudu a „popraly se“ o umístění na stupních vítězů. V jednotlivcích měla naše škola rovněž skvělé úspěchy. V kategorii mladších žaček a starších žáků jsme obsadily všechna místa na stupních vítězů a mladší žáci obsadili 1. a 2. místo.

Na prvním místě se umístili Veronika Švehlová, Radovan Zoth a Jan Baran, na druhém místě Rozálie Cicková, Martin Kovář a Kryštof Kovařík, a na třetím místě pak ještě Lucie Kuxová a Pavel Biras. Zbývající reprezentanti, kteří se rovněž umístili na předních příčkách, byli Nikolas Kavka, František Barusel, Klára Dědochová, Otto Kopsa, Amálie Andršová, Karolína Knapková, Ivana Hořínková a Alexandra Glacnerová.

Závodníky doprovázely ještě zdravotnice a fotografka Martina Endlicherová a Anna Chláchulová. Všichni jmenovaní zaslouží pochvalu a dík za vzornou reprezentaci školy, slušné chování a vystupování na závodech. Družstvo doprovázel učitelé tělesné výchovy Mgr. Miloslav Slouka.

Mgr. Miloslav Slouka