Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
922172

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 21. března se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Data naší školy napadena kryptovirem

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení rodiče a zákonní zástupci,

v pátek 8.3.2019 byla elektronická data naší školy napadena kryptovirem.

V souladu s pravidly o ochraně osobních údajů Vás tímto o situaci informujeme a sdělujeme, že data byla uložena na sdíleném serverovém disku, kde byla šifrována. Tedy data nebyla nikým zneužita a neopustila datová úložiště školy.

Aktuálně dochází k nápravě daného stavu.

Mgr. Vlastimil Baran

Češtináři se utkali v Olympiádě ČJ

Každý rok se ke konci listopadu začínají na základních školách hromadit soutěže a olympiády v humanitních oborech. Žáci jsou již od září nastartovaní, po prvním čtvrtletí jedou na plný plyn a mnozí chtějí být úspěšní i mimo hranice nejen naší budovy, ale i mateřského města.

 

Z tohoto důvodu se v pondělí 26. 11. sešlo 22 nejlepších češtinářů z 8. a 9. ročníku, aby se utkali mezi sebou a porvali se zadáním školního kola Olympiády v českém jazyce.

Ta byla jako obvykle složena ze dvou částí, z nichž na každou měli žáci jednu vyučovací hodinu. První se skládala z několika úloh zaměřených na porozumění textu, jazykové i stylistické znalosti, rozvíjení slovní zásoby atd. Některé úkoly účastníci zvládli s bravurou a elegancí jim vlastní, jindy měli trochu písek v botách.

Druhá část byla tentokrát založena na originálním a nápaditém řešení slohového zadání. Soutěžící měli napsat krátký prozaický text na téma „Co všechno umí světlo“. Ten byl následně vyhodnocen jak z úhlu jazykového a stylistického, tak i gramatického, týkajícího se pravidel pravopisných. Zde se již na některých žácích projevila únava, a tak jejich texty sice odvážně začínají, ovšem velmi rychle také končí a rozsahem pak nestačí nejlepším grafomanům. Téma světla navíc často svádělo k encyklopedickým výkladům o fotosyntéze či výrobě elektřiny pomocí solárních panelů. Jen některé práce se lišily větší originalitou či vtipem. A ty byly následně vyhodnoceny jako nejlepší.

První místo se nakonec ukázalo jako jednoznačně zasloužené, ovšem na dalších místech se umístilo několik žáků s těsnými bodovými odstupy, tudíž boj o druhé postupové místo byl letos velmi perný a nelítostivý.

Všech dvaadvacet odvážných řešitelů (mimo jiné rekordní účast!) se zhostilo svého úkolu s pílí jim vlastní a věřím, že se tak stane i v okresním kole v Krnově, kam naše škola vyšle v mrazivém únoru dvě nejúspěšnější olympioničky.

Vítězové školního kola Olympiády v českém jazyce jsou pro letošní ročník 2018/2019 tito:

1. místo: Lucie Škarupová, 9. C 43,5 b.

2. místo: Barbora Bulová, 9. A 39 b.

------------------------------------------------------------------------------------

3. místo: Tomáš Řoutil, 9. C 38,5 b.

4. místo: Roman Popelka, 9. B 37,5 b.

5. místo: Michaela Gromusová, 8. C 35,5 b.

6.–7. místo: Michaela Ludvarová, 8. D 35 b.

6.–7. místo: Julie Svobodová, 9. A 35 b.

8. místo: Lucie Svobodová, 8. C 32,5 b.

9. místo: Petr Pátík, 8. C 31,5 b.

10. místo: Nela Bruntsvyková, 9. B 27,5 b.

Mgr. Lukáš Krumpole

Multimediální učebna

Jste zde:
„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde