Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
952309

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Češtináři se utkali v Olympiádě ČJ

Každý rok se ke konci listopadu začínají na základních školách hromadit soutěže a olympiády v humanitních oborech. Žáci jsou již od září nastartovaní, po prvním čtvrtletí jedou na plný plyn a mnozí chtějí být úspěšní i mimo hranice nejen naší budovy, ale i mateřského města.

 

Z tohoto důvodu se v pondělí 26. 11. sešlo 22 nejlepších češtinářů z 8. a 9. ročníku, aby se utkali mezi sebou a porvali se zadáním školního kola Olympiády v českém jazyce.

Ta byla jako obvykle složena ze dvou částí, z nichž na každou měli žáci jednu vyučovací hodinu. První se skládala z několika úloh zaměřených na porozumění textu, jazykové i stylistické znalosti, rozvíjení slovní zásoby atd. Některé úkoly účastníci zvládli s bravurou a elegancí jim vlastní, jindy měli trochu písek v botách.

Druhá část byla tentokrát založena na originálním a nápaditém řešení slohového zadání. Soutěžící měli napsat krátký prozaický text na téma „Co všechno umí světlo“. Ten byl následně vyhodnocen jak z úhlu jazykového a stylistického, tak i gramatického, týkajícího se pravidel pravopisných. Zde se již na některých žácích projevila únava, a tak jejich texty sice odvážně začínají, ovšem velmi rychle také končí a rozsahem pak nestačí nejlepším grafomanům. Téma světla navíc často svádělo k encyklopedickým výkladům o fotosyntéze či výrobě elektřiny pomocí solárních panelů. Jen některé práce se lišily větší originalitou či vtipem. A ty byly následně vyhodnoceny jako nejlepší.

První místo se nakonec ukázalo jako jednoznačně zasloužené, ovšem na dalších místech se umístilo několik žáků s těsnými bodovými odstupy, tudíž boj o druhé postupové místo byl letos velmi perný a nelítostivý.

Všech dvaadvacet odvážných řešitelů (mimo jiné rekordní účast!) se zhostilo svého úkolu s pílí jim vlastní a věřím, že se tak stane i v okresním kole v Krnově, kam naše škola vyšle v mrazivém únoru dvě nejúspěšnější olympioničky.

Vítězové školního kola Olympiády v českém jazyce jsou pro letošní ročník 2018/2019 tito:

1. místo: Lucie Škarupová, 9. C 43,5 b.

2. místo: Barbora Bulová, 9. A 39 b.

------------------------------------------------------------------------------------

3. místo: Tomáš Řoutil, 9. C 38,5 b.

4. místo: Roman Popelka, 9. B 37,5 b.

5. místo: Michaela Gromusová, 8. C 35,5 b.

6.–7. místo: Michaela Ludvarová, 8. D 35 b.

6.–7. místo: Julie Svobodová, 9. A 35 b.

8. místo: Lucie Svobodová, 8. C 32,5 b.

9. místo: Petr Pátík, 8. C 31,5 b.

10. místo: Nela Bruntsvyková, 9. B 27,5 b.

Mgr. Lukáš Krumpole

Multimediální učebna

Jste zde:
„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde