Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
799809

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Okresní kolo v recitaci

…a máme vítěze…tentokráte v okresním kole recitace v Krnově.

 

V úterý devatenáctého dubna se při druhé účasti našich žáků na okresním měření sil v recitaci stalo něco, v co doufá snad každý účastník jakéhokoliv soutěžního klání, a to že se stane vítězem, že triumfálně vystoupí na pomyslný stupeň vítězů, že alespoň na jeden rok bude v okrese tím nejlepším a na své škole dozajista opěvovaným. Po loňském stříbrném umístění Šimona Kroutila se tak stal nejslavnějším recitátorem rýmařovské základní školy opět Šimon, tentokráte však Šimon Peňáz ze třetího ročníku. Snad se tedy toto křestní jméno stane i pro příští roky jménem vítězným. Možná i dívky dají přednost změně jména, aby okusily jistě opojnou příchuť vítězství. Nejen Šimon ale zanechal pověstnou recitační stopu v tomto kole. I dříve uvedený Šimon Kroutil skončil těsně pod pódiovým umístěním (nezní to příliš biatlonově?), stejného výsledku dosáhla i Alexandra Glacnerová ve třetí kategorii. A aby těch míst těsně za nejlepšími nebylo málo, tak se zde umístila i v nejstarší kategorii Sára Šmaterová, která však navíc musela na konci soutěže reklamovat chybně vypsaný účastnický list. Inu, chybička se vloudila. Sáru však kromě výborného umístění zajisté potěšila slova jednoho ze členů komise, který prohlásil, že určitě byla soutěžící nejkrásnější. Že by příští soutěží Sáry byla Česká MISS?. Jinak celé soutěžní dopoledne bylo pro recitátory jistě dobrou inspirací pro kola příští. Snad jediným stinným místem dne byla ne dobře zvládnutá organizace ze strany pořadatelů, neboť více než dvouhodinové čekání na vyhlášení výsledků vyzkoušelo trpělivost všech zúčastněných. Nejvíce však učitelů, kteří byli se svými žáky závislí na vlacích a autobusech, které museli stihnout, aby se vrátili včas domů. Doufám však, že toto nedopatření nepokazilo čtveřici našich žáků a jejich příštím následovníkům chuť do dalšího soutěžení a zisku dalších krásných umístění.

Mgr. Ivo Janoušek

Multimediální učebna

Jste zde:
„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde