Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
799810

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Žáci ZŠ Rýmařov uspěli v německém jazyce

V únoru 2018 proběhlo v Krnově okresní kolo olympiády v německém jazyce. I když se němčina vyučuje jen jako druhý jazyk a žáci s ní začínají až v 7. ročníku, ZŠ Rýmařov se této soutěže pravidelně účastní a velmi často si z ní odváží pěkná přední místa. Podobně tomu bylo i letos.

Naši žáci soutěžili celkem ve dvou kategoriích. Všichni nejdříve hromadně absolvovali písemný test na porozumění textu. Potom už soutěžící jednotlivě chodili ke komisi, kde se nejdříve představili, následně prezentovali připravené téma (mladší žáci popisovali svůj den, starší mluvili o sportu) a nakonec měli popsat obrázek.

V kategorii mladších žáků získali Richard Bulíček (7. D) první a Michaela Gromusová (7. C) druhé místo. Ve starší kategorii soutěžili Vojtěch Gerhard (9. B), který si z Krnova odvezl krásné druhé místo, a Roman Popelka (8. B), který skončil celkově čtvrtý.

Všem úspěšným patří velká gratulace a dík za vzornou reprezentaci školy.

Poděkování patří také vyučujícím NJ na naší škole, kteří žáky připravují:

Mgr. Jana Pupíková, Mgr. Helena Čuková, Jiří Krupa, Mgr. Miloslav Slouka

Za kabinet NJ

Mgr. Helena Čuková

Multimediální učebna

Jste zde:
„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain