Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
922179

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 21. března se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Data naší školy napadena kryptovirem

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení rodiče a zákonní zástupci,

v pátek 8.3.2019 byla elektronická data naší školy napadena kryptovirem.

V souladu s pravidly o ochraně osobních údajů Vás tímto o situaci informujeme a sdělujeme, že data byla uložena na sdíleném serverovém disku, kde byla šifrována. Tedy data nebyla nikým zneužita a neopustila datová úložiště školy.

Aktuálně dochází k nápravě daného stavu.

Mgr. Vlastimil Baran

Školní kolo v recitaci

…a psal se čtvrtek 15. února letošního roku…

…a psal se čtvrtek 15. února…týden před obrovským atakem chřipky…

… a psal se čtvrtek 15. února…pár dní před jarními prázdninami…

 

… a také byl patnáctý únor dnem, kdy se žáci druhého stupně naší školy mohli zúčastnit dalšího ročníku recitační soutěže. Čtrnáct odvážných recitátorů ve dvou kategoriích mohlo ukázat sobě, kamarádům i porotě složené z vyučujících českého jazyka, že ani tento způsob sebeprojevení nemusí být ničím podivným. Ba naopak. Se svými ukázkami poezie a prózy mohli všechny přesvědčit, že vyřknutím písmen a slov je možno dosáhnout hezkého zážitku a jejich hledáním lze oslovit svoji duši. Duši povznášející pak okamžik prezentace kamsi k dálavám krásna.

Podle hodnocení poroty bylo možno dospět k zajímavému zjištění, že v posledních dvou až třech letech dochází nikoliv ke kvantitativnímu, nýbrž kvalitativnímu posunu této soutěže. Pokud tedy za důkaz kvality můžeme považovat průkopnickou účast na loňském okresním měření sil. A tak letošní ročník mohl být i přípravou těch nejlepších právě k tomuto okresnímu klání. A vítězové obou kategorií tak jistě budou mít dobrou výchozí pozici pro krnovské pokračování na konci prvního jarního měsíce.

A jak tedy dopadly jednotlivé kategorie na naší škole? V kategorii šestého a sedmého ročníku zvítězila stejně jako v minulém roce Alexandra Glacnerová. Pro porotu bylo ovšem překvapením místo druhé, na kterém se umístil další sedmák Mikuláš Holub. Aby bylo spravedlnosti na třetím místě učiněno za dost, pak třetí místa byla dvě. Získaly je společně sedmačky Adéla Kovaříková a Michaela Ludvarová. Zcela ojedinělým úkazem nižší kategorie byl příchod jednoho z recitátorů, což by nebylo nic neobvyklého, kdyby tento příchod nebyl přesně s hodinovým zpožděním. Přesto i on byl ještě pozornou porotou vyslechnut, ale konečné výsledky už jeho vystoupením ovlivněny nebyly.

Druhá kategorie byla vyhlášena pro žáky osmých a devátých ročníků. Zde si třetí místo vyrecitovala Nela Bruntsvyková. O druhou a první pozici byl však boj téměř lítý. Právě zde byly předvedeny ukázky nikoliv poezie, nýbrž rozsáhlé texty tvorby prozaické. Nakonec se vyučující shodli na tom, že druhé místo bude patřit Petře Holnové a první tak bude, podobně jako v minulém ročníku, Sára Šmaterová.

Všem účastníkům musím ještě i touto formou poděkovat za hezké odpoledne a věřím, že další kolo v Krnově bude pro vítěze jednotlivých kategorií podobně úspěšné.

Mgr. Ivo Janoušek

Multimediální učebna

Jste zde:
„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde