Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
933201

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 25. dubna se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Výlet do první republiky a olympiáda z dějepisu

Zdá se vám, že s blížícím koncem roku jste absolutně nestíhali a nevěděli, co dřív? Přesně tak se cítili žáci, kteří se pravidelně účastní naukových soutěží. Jakoby se s nimi na přelomu listopadu a prosince roztrhl pytel a nebylo výjimkou, že se někteří žáci zúčastnili hned několika soutěží během jednoho týdne. O to více si vážím toho, že si ve svém nabitém programu našli čas také na olympiádu z dějepisu.

Letos se konal již 47. ročník a bývá zvykem, že se tematické zaměření dějepisné olympiády vybírá s ohledem na událost, která v daném roce slaví významné výročí. A protože se v roce 2018 chystají oslavy 100 let od založení našeho státu, nepřekvapí, že jako téma bylo pro tento školní rok zvoleno období první republiky.

Školního kola se zúčastnilo 9 soutěžících z 8. a 9. ročníků. Žáci rozhodně přípravu na soutěž nepodcenili. Podle procentuální úspěšnosti byla naše škola nejlepší v okrese Bruntál (71%). Pro postup do okresního kola bylo potřeba dosáhnout alespoň 60% z 65 bodů, což se podařilo hned několika z nich. První tři místa, která znamenala jistou účast, obsadili Roman Popelka (63 bodů), Lucie Škarupová (60 bodů) a Helena Továrková (53 bodů).

Právě tito žáci pak reprezentovali ZŠ Rýmařov v okresním kole, které se konalo 16. ledna 2018 v Krnově. Soutěžící se nenechali odradit brzkým vstáváním, sněhovou vánicí ani zpožděným vlakem. Jakmile dorazili na místo konání, s odhodláním se pustili do vypracování testu. A nešlo o lehké otázky, musím přiznat, že nad některými úkoly jsem si lámala hlavu i já.

Přesto naši žáci v početné konkurenci 35 soutěžících obstáli a dosáhli na skvělé umístění. Helena Továrková obsadila 25. místo a Lucie Škarupová byla osmá. Roman Popelka se ze 7. místa s 65 body zařadil mezi úspěšné řešitele, ze kterých byli vybíráni soutěžící do krajského kola.

Vítězce ze ZŠ Město Albrechtice tímto gratuluji a našim žákům děkuji nejen za samotnou účast a reprezentaci školy, ale i za vytvoření pohodové atmosféry během cesty.

Mgr. Helena Čuková

Multimediální učebna

Jste zde:
„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain