Vyhlášení vítězů literární a výtvarné soutěže

. Publikováno v Školní soutěže.

Je minulost stále živá?

Na začátku dubna bylo na naší škole ukončeno školní kolo výtvarné a literární soutěže „Je minulost stále živá?“. Tuto soutěž vypsal památník Terezín u příležitosti 70. výročí tohoto památníku, který nám má i v dnešní době připomínat oběti 2. světové války.

Žáci mohli zvolit jakoukoliv formu pojetí a to v obou vypsaných soutěžích, bylo tedy jen na nich, zda například v literární části zvolí povídku či ve výtvarné části portrét. Rozmanitost jednotlivých prací byla tedy ohromující a všechna díla se značila svou osobitostí a zajímavostí v pojetí, zvítězit však mohli pouze ti nejlepší.

Práce výše zmíněných žáků byly odeslány přímo do Terezína, kde se zúčastní celorepublikového kola, ti žáci, kteří se umístí na stupních vítězů i v konkurenci ostatních škol si převezmou svá ocenění při slavnostním květnovém vyhlášení vítězů právě v Terezíně.

Všem, kteří se soutěže zúčastnili, děkuji a výhercům blahopřeji!

Mgr. Iveta Volková