Olympiáda českého jazyka

. Publikováno v Školní soutěže.

Ve čtvrtek 1. 12. se na naší škole konala Olympiáda v českém jazyce. Školní kolo bylo určeno pro žáky 8. ročníku a 9. ročníku. V hustě zasněženém odpoledni se přišlo zúčastnit 8 nejlepších češtinářů.

Úlohu neměli jednoduchou. Zadání soutěže se skládalo ze dvou částí. První tvořilo sedm cvičení zaměřených převážně na významy jednotlivých slov a porozumění textu. Druhou část pak tvořila slohová práce na téma Moje vzlety a pády. Zde se hodnotila především originalita vymýšlených příběhů. Někteří účastníci bohužel vzdali slohovou práci předem a přišli tak o důležité body.

Nejlepší žákyně budou reprezentovat naši školu na okresním kole češtinářské olympiády, které proběhne na začátku února v Krnově.

Výsledky:

1. místo: Nela Brulíková 9. A 21 b.

2.–3. místo: Jana Hamplová 9. A 20 b.

2.–3. místo: Petra Holnová 8. B 20 b.

-----------------------------------------------------------------------------------------

4. místo: Vojtěch Gerhard 8. B 13 b.

5. místo: Helena Továrková 8. B 12 b.

6. místo: Pavel Skoumal 9. C 9 b.

7. místo: Kristýna Karajčová 8. C 6 b.

8. místo: Michael Štěpaník 9. A 6 b.