Úspěchy školy v naukových soutěžích (Dějepis, Německý jazyk, Zeměpis)

. Publikováno v Školní soutěže.

Základní škola Rýmařov se může pyšnit mnoha sportovními úspěchy, o nichž často čtete v podobných článcích. Tentokrát se však zmíníme o skvělých výsledcích v naukových soutěžích.

Na přelomu roku 2015/2016 se konala školní kola olympiády hned ve třech předmětech. Žáci překvapili a potěšili nejen svými znalostmi, ale také hojnou účastí. Pro všechny zúčastněné to byla skvělá zkušenost a možnost zúročit své znalosti a zájem o obor jinak než před tabulí. Nejúspěšnější řešitelé pak zpečetili svůj úspěch také v okresních kolech, která se konala v průběhu ledna v Krnově.

Vítěz školního kola v dějepisné olympiádě Jakub Chytil uspěl i v okrese a v početné konkurenci se umístil na 3. místě.

Účastníci soutěže v německém jazyce museli prokázat své dovednosti hned v několika disciplínách - důraz se kladl na ústní projev, schopnost porozumět textu i prezentaci sebe sama. Naše škola se soutěže zúčastnila ve dvou kategoriích. Lucie Ducháčová získala v kategorii I. A 2. místo, Pavla Haneková obdržela v kategorii II. A 3. místo.

V lednu proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Soutěžilo se ve třech kategoriích, v nichž se na prvních místech umístili Nela Bruntsvyková (6. ročník), Petra Holnová (7. ročník) a Jakub Chytil (8. a 9. ročník). První místo z každé kategorie znamená postup do okresního kola, které se uskuteční v půlce února.

Všem účastníkům děkujeme za jejich ochotu, čas a předvedené výkony.

Mgr. Helena Čuková a Mgr. Ivo Hofer, ZŠ Rýmařov