Recitační soutěž 5. - 9. tříd

. Publikováno v Školní soutěže.

Ve středu 26. února se v učebně hudební výchovy sešly téměř dvě desítky žáků druhého stupně základní školy ke každoročnímu zápolení v recitaci.

Letošní ročník byl v porovnání s těmi předchozími zastoupen z větší části žáky šestého a sedmého ročníku. Ti představili především autory a jejich básně s převážně veselými tématy, básně hravé a snad odrážející lehké jarní slunce. Zastoupení v kategorii osmých a devátých ročníků se pro nemoc přihlášených účastníků zmenšilo na polovinu, ale právě zde bylo možno ocenit právě ochotu přinést vlastní kůži na trh a recitovat nejen před mladšími spolužáky, ale především před všemi vyučujícími českého jazyka, kteří současně tvořili porotu.

Když celá soutěž skončila, žáci snědli a vypili občerstvení pro ně letos jako novinka přichystané, došlo na sčítání hlasů a hledání nejlepších recitátorů, což bylo především v mladší kategorii celkem obtížné. Proto bylo první a druhé místo zastoupeno hned po dvou žácích.

Na prvním místě skončily dívky z 6. A – Nela Brulíková a Šárka Pallová, druhé místo se rozdělilo mezi Jonáše Janouška ze 6.A a Andreu Sucháčkovou ze 6.B. Aby se nakonec 6. A stala nejúspěšnější třídou, třetí místo obsadila také její zástupkyně Tereza Jandelová.

Ve starší kategorii bylo nakonec vyhlášeno jen první místo, na které se „dorecitovala“ Lenka Hamplová z devátého ročníku. A co na závěr? Snad jen poděkovat všem, kteří nemarnili čas a své úsilí věnovali básním, které by mohly být krásným doplňkem jarního slunce nebo milým kamarádem mnoha volných chvil.

Mgr. Ivo Janoušek