Výrazný úspěch žáků naší školy v okresním kole Olympiády v německém jazyce

. Publikováno v Školní soutěže.

Není v lidských silách naučit se všechny jazyky. Dobře si však uvědomujeme, že znalost některého cizího jazyka je v dnešní době velice důležitá a mnohdy i nutná. Člověk, který se cizími jazyky domluví, má spoustu výhod například při hledání zaměstnání, může cestovat bez obav z nedorozumění, cítí se lépe, když ví, o čem si lidé kolem něj povídají.

Cílem výuky německého jazyka na naší škole je například naučit děti představit sebe a svou rodinu, zvládnout jednoduchý nákup, objednávku v restauraci, vyprávět o svých zájmech a zvyklostech, koupit si jízdenku, zeptat se na cestu, vyprávět zážitky z dovolené aj.
I letos se na naší škole našli zájemci o konverzační soutěž v německém jazyce. Začátečníky, v kategorii I. A, zastupovala Eliška Wolffová ze 7. C, deváté třídy v kategorii II. A reprezentoval Daniel Kopeček z 9. C.

Ve čtvrtek 16. 1. 2014 proběhlo v Krnově okresní kolo Olympiády v německém jazyce. Soutěžící měli předvést svoje řečové dovednosti, porozumět psanému textu a vytvořit prezentaci na dané téma. Hlavním cílem soutěže bylo zhodnotit kompetence žáků účastnit se komunikace v němčině, schopnost reagovat na dotazy a vyjadřovat své názory. Porota se shodla na tom, že oba účastníci úspěšně zvládají základní komunikativní dovednosti. O konečném pořadí rozhodlo bodování jednotlivých úkolů. Eliška prokázala velikou odvahu a obsadila ve své kategorii 1. místo. Velkého úspěchu dosáhl Daniel Kopeček, který vybojoval 2. místo a postupuje do krajského kola, které se bude konat v Ostravě.
Oběma žákům moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Danovi přejeme hodně štěstí v krajském kole!

Vyučující NJ:
Mgr. Jana Pupíková