Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
1007574

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Parlament navštívil domov důchodců

Dne 16.12.2010 zástupci 6. a 7. ročníků parlamentu navštívili domov důchodců.

Nejprve šli žáci na Revoluční ulici, kde bylo  7 seniorů. Senioři, i když měli velkou trému, tak si nakonec zazpívali. Žáci přednesli úvodní řeč, krásné vánoční básničky a také zahráli vánoční koledy na kytaru.

Poté jsme šli na ulici Třída Hrdinů, kde se senioři (okolo 15-ti seniorů) zapojili i s námi do zpěvu. Na Lidické ulici bylo oproti Třídě Hrdinů méně seniorů, ale více se zapojili. Nakonec jsme jeli pomocí Diakonie ČCE do Moravice, kde bylo nejvíce seniorů, ale také tam byly zdravotní sestřičky. Také tam  to vše proběhlo stejně, ale s většími emocemi.

Nejsmutnější, jak jsme už napsali,  to bylo v Moravici, kde jsme si skoro všichni poplakali. Myslíme si, že senioři by měli dostávat více péče od svých příbuzných, ne jenom od pracovníků Diakonie ČCE, aby nemuseli plakat, když přijdou žáci ZŠ Rýmařov.

Děkujeme za podíl Diakonie ČCE, učitelům za uvolnění z vyučování, ale také paní uč. Galandrové a žákům, kteří se zúčastnili a nebáli se vystoupit. Doufáme, že se bude tohle navštívení opakovat i příští školní rok, ale snad s tím  rozdílem, že senioři nebudou muset plakat.

Zpracovali zástupci školního parlamentu Markéta Ptáčková a Adéla Švikruhová  7.A.

Multimediální učebna

Jste zde: