Kapřík Metlík pro druháky

. Publikováno v Školní akce.

V  pondělí 22. 10. 2012 se druháci z naší školy setkali v Městské knihovně s autorem knihy Dobrodružství Kapříka Metlíka.

Mladý autor Jan Opatřil začal psát první kapitoly už ve svých 16 letech na popud své sestry Vendy. Když mu bylo dvacet, vrátil se ke svým zápisům a v současné době se připravuje vydání už třetího pokračování. Děti byly nadšené, když s nimi mladý spisovatel diskutoval o barvě obálky třetí knížky. Vybraly žlutou.

Jan Opatřil, sám nadšený rybář narozený ve znamení ryb, je nejen dobrý vypravěč, ale troufám si říci, že udělal pro povědomí o vodní říši tolik, co Ondřej Sekora se svým Ferdou Mravencem pro povědomí o říši hmyzu. Děti se učí o světě rybníka, přehrady a řeky a u čtení se dobře baví, stejně jako u přednesu samotného autora.

Pro rodiče druháků jsme předem dostali odkaz na autorovy webové stránky www.kaprikmertlik.cz, děti se mohli přímo na besedě koupit 1. i 2. díl Kapříka Metlíka nebo upomínkové drobnosti s obrázky z knihy.

Myslím, že knížka by se líbila i třeťákům a čtvrťákům a doporučuji rodičům i dětem prohlédnout si webové stránky nebo samotnou knihu v Městské knihovně Rýmařov.

Děkujeme Městské knihovně Rýmařov a panu Janu Opatřilovi za příjemně strávené dopoledne.

za druhé ročníky ZŠ Jelínkova

Mgr. Marcela Tauferová