Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
1027185

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Oznamujeme, že ve dnech od pondělí 27.1 do čtvrtku 30.1. 2020 je z důvodů chřipkové epidemie vyhlášeno ředitelské volno. 

V pátek 31. 1. 2020 pak jsou jednodenní pololetní prázdniny. 

Vedení školy     

podrobnosti k vyhlášenému ředitelskému volnu: zde

Nabízíme použitá funkční zařízení ze školní jídelny.

El. konvektomat RETIGO 20x 1/1 Vision                      80 000,- Kč

Myčka černého nádobí                                            80 000,-Kč

Myčka bílého nádobí s automatickým posuvem       100 000,- Kč

 

Dotazy případných zájemců odpoví Bc. Jana Egidová, vedoucí školní jídelny, tel. 554255130.

Kytice v Opavě

Podzimní čas, ač zalitý sluncem, pravděpodobně nevyzývá ke sběru čerstvě rozkvetlé kytice, ale opavské divadlo dalo nabídku stovce našich žáků spatřit jevištní zpracování televizní podoby  Erbenovy Kytice, kterou mnozí mohou znát zatím jen z filmové podoby v režii F. A. Brabce. Zde se pak nabídla žákům zkušenost porovnat realizaci s pomocí moderní filmové techniky a jakési osobnější až intimní podoby ztvárněné na prknech znamenajících svět.

 

Štědrý den, Svatební košile, Zlatý kolovrat, Polednice, Vodník. Těchto pět příběhů otevřelo svět magických dějů, které v některých okamžicích mají blízko téměř až k hororům vyjadřujícím bytostný pocit člověka a jeho přesvědčení o nevyhnutelnosti osudu ve smyslu, co má se stát, tak se nakonec stejně stane.

Tragičnost jednotlivých básní byla například ve Zlatém kolovratu promíchána s okamžiky téměř blížícími se podivným moderním pohádkám a původní Erbenův rozsáhlý text byl vylepšen i myšlenkami nepůvodními, což mělo až humorný nádech, a které často vyvolaly exploze smíchu. Až jako natahování hadrového panáka vypadlo, když tělo naší Dory zbavovaly matka se sestrou rukou a noh, které táhly se přes půl jeviště. Ale jako celek, myslím si, i tyto neobvyklé scény neznehodnotily tragické vyznění tohoto příběhu.

A snad tedy první podzimní mrazíky spalující hlavičky květů, ač den je zalitý sluncem, byly

pověstným otevření dveří dalšímu z řady divadelních představení, které v letošním školní roce jsou pro žáky naší základní školy ještě připraveny.

 Mgr. Ivo Janoušek

Multimediální učebna

Jste zde: