Den s němčinou v Opavě

Již potřetí jsme se s dvaceti žáky sedmých ročníků zúčastnili motivační hry Autobahnspiel, pořádané Goethe-Institutem v Praze, určené pro děti, které se začínají učit němčinu jako druhý cizí jazyk.

Hra se konala dne 15.10.2019 v Obecním domě v Opavě v rámci projektu „DEN S NĚMČINOU".

Jednalo se o akční hru, kde ve známých německých městech na soutěžní týmy čekaly rozmanité úkoly.

V místnostech, chodbách i venku před budovou bylo umístěno 16 stanic - měst, kde žáci řešili hádanky, plnili úkoly nebo samostatně získávali informace z různých oblastí života v Německu. Výsledky zaznamenávali do "pasů", které opatřené razítkem z jednotlivých stanovišť odevzdávali na "policii".

Hra jim poskytla mnoho zajímavých informací o německých osobnostech, kultuře, sportu, produktech aj. Vyžadovala však i určitou míru logického uvažování, rychlosti, taktiky a spolupráce při plnění jednotlivých zadání.

Hry se zúčastnilo přes 100 žáků z různých škol, pracujících v pětičlenných skupinkách. Soutěž trvala přibližně 2 hodiny včetně společného ukončení a slavnostního udělení cen.

Naše skupiny se umístily uprostřed startovního pole a zaslouží si pochvalu, protože šly do hry s velkým nasazením a vedly si skvěle.

Celá akce byla zajištěna a hrazena z prostředků Goethe-Institutu.

Těšíme se za rok na další pokračování!

Jana Pupíková

DALŠÍ FOTO