Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
997637

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Na návštěvě v České televizi

Debaty s novináři a s mediálními odborníky, návštěvy redakcí známých médií, promítání filmů o fake news, publikace a další materiály k mediální výchově – tak probíhala akce Týdny mediálního vzdělávání, do které se zapojily základní a střední školy po celé republice. Letos poprvé i ZŠ Rýmařov.

Kromě workshopu o kritickém přístupu k médiím žáci 8. a 9. ročníků v rámci Týdnů mediálního vzdělávání absolvovali v průběhu května a června několik aktivit, které rozšířily jejich povědomí o mediální výchově. Třešničkou na dortu pak byla exkurze do Prahy spojená s návštěvou České televize.

Prohlídku jsme zahájili v kinosále, kde jsme zhlédli krátký dokument o ČT. Alespoň virtuálně jsme si prohlédli i pracoviště, která nebylo možné navštívit osobně. Prohlídková trasa pokračovala kolem zmenšeného modelu všech budov na Kavčích horách k několika studiím, ve kterých probíhá natáčení mnoha známých pořadů. V době naší návštěvy se právě připravovaly kulisy k pořadu Pošta pro tebe a Máte slovo. Při natáčení dětského pořadu Studio Kamarád jsme se dokonce ocitli přímo uprostřed dění.

Na samotný závěr prohlídky jsme si vyzkoušeli práci v televizi na vlastní kůži. Někteří návštěvníci se ochotně postavili za kameru, aby natočili spolužáky v pohádkových kostýmech a parukách, jiní s pomocí čtecího zařízení hlásili novinky ze zpravodajského studia.

V době, kdy jsme zahlceni informacemi ze všech možných stran, je mediální výchova naškolách stále důležitější součástí vzdělávání. A díky programu Jeden svět na školách ji můžeme žákům přiblížit zážitkovou formou – třeba účastí na Týdnech mediálního vzdělávání.

Mgr. Helena Čuková

DALŠÍ FOTKY

Multimediální učebna

Jste zde: