Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
942184

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 23. května se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Vzpomínky stále živé

…a můžeme o něčem číst, můžeme toho mnoho vidět ve filmech, můžeme o mnohém cokoliv…

Ale mrazivé zachvění v okamžicích bezprostředního kontaktu s minulostí zaslechnutého z vyprávění toho, kdo osobně vše prožil, kdo těmi dávnými časy osobně prošel a komu nezmizelo nic z jeho vzpomínek, se kterými by byl ochoten se podělit.

Tentokráte se právě takováto příležitost naskytla žákům devátých ročníků, tedy posluchačům mladším o předlouhé generace. V pátek dvacátého šestého dne měsíce dubna se stalo toto období pro mnohé z nich nezapomenutelnou realitou.

Mezi vycházející žáky základní školy přijala pozvání paní Anna Hladká z Dolní Moravice, která přes viditelnou počáteční nejistotu z naslouchajících žáků a nedomácího prostředí uprostřed školních lavic se rozpovídala o svých vzpomínkách na poslední okamžiky války, ale především na to, co následovalo pro člověka s německou národností (často tedy se stigmatem zla a odsouzení) v období často neradostného a bolestného odsunu této skupiny obyvatelstva.

Po krátkém úvodu přišlo na otázky, které paní Hladké ani na okamžik neubraly nic z úsměvu a neustálého a záviděníhodného optimismu. Vše zvláště ve chvílích, kdy často zdůraznila, že i přes životní osudy ne vždy veselé měla krásný život, že je šťastná za svoji rodinu, že vlastně život může být i s překážkami životem, který stál a ještě určitě stojí za to.

Na závěr ještě i při neformálním povídání si s několika žákyněmi se ukázalo, že i přes propast času se našla společná jména lidí, která jsou spojena s časy minulými a tolik i současnými.  Že se lze rozpomenout i na ta místa, která přestože jsou teď zarostlá trávou bez paměti, jsou někomu stále místy s cestičkou prošlapanou botičkami jejich vlastního dětství.

Bylo zajímavé poslouchat a především si uvědomovat, jak složité mohlo být obyčejné bytí v kontrastu s možnou bezstarostnou současností. Jak cenné je v tento okamžik naslouchat lidem, kteří stále ještě mají co vyprávět.

 

                                                                       Mgr. Ivo Janoušek  

Multimediální učebna

Jste zde:
„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich