Jelínkova má talent

. Publikováno v Školní akce.

Pololetní prázdniny mohou probíhat různě. Někteří se těší, až ukáží plody své školní práce rodině s vyhlídkou slavnostního oběda či návštěvy zajímavé atrakce. Jiní by naopak domů raději ani nešli, představujíc si výčitky, křik a slzy. Pak tu jsou ale i tací, kteří se rádi pozdrží ve škole, aby mohli pobavit své spolužáky výstupy, které mnozí znají pouze z televizních obrazovek. Těm pár statečným je třeba vzdát hold tímto krátkým článkem.

Naše škola se může chlubit skvělými sportovními výkony našich svěřenců, stejně tak nezaostáváme ani v naukových soutěžích. Ve světle těchto událostí nám pak může být zatajeno, že ve zdech zdejší základní školy se ukrývají i jiné talenty.

Ve čtvrtek 31. ledna se po vyučování sešli příznivci kultury v učebně 8. C, aby podpořili své talentované spolužáky a nechali se jimi inspirovat. Tribuna v zadní části třídy praskala ve švech a za bouřlivého potlesku přivítala Báru Bolovou z 9. A, jež zazpívala a zahrála na ukulele píseň Riptide od Vance Joy. Po ní následovalo vystoupení Julie Svobodové z 9. A, která se nebála zazpívat a capella, tedy bez hudebního doprovodu píseň All I Want. Po Julii přišly na řadu dívky osmých ročníků, jmenovitě Tereza Bernátková a Michaela Ludvarová (obě z 8.D) které zazpívali píseň od Billie Eilish When The Party’s Over Na kterou předvedly scénický tanec Karolína Knapková (8. D) a Adéla Raušerová z 8. A. Tancem pokračovala také děvčata z 6. A Karolína Hradilová a Týna Baslarová, která tančila na píseň Lovely od Billie Eilish. Kouzelnickým trikem nás ohromil Josef Mikeska z 7. B. Na závěr vystoupil Ivan Kotlárik z 8. B s rapovou písní od Johnyho Machette Se zblázním. Všichni přítomní mohli po celou dobu obdivovat kresby Kateřiny Malé z 8. B, které zdobily místnost.

Všem zúčastněným patří velká dávka uznání, protože vystoupit před tak početným publikem opravdu není jednoduché. Doufejme, že se podobná akce brzy zopakuje a že ukážeme celému Rýmařovu, že Jelínkova má talent!

Mgr. Jan Krekáň