Ve čtvrtek 21. března se konají

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

Konzultační hodiny 2018-2019

Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK.

Data naší školy napadena kryptovirem

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení rodiče a zákonní zástupci,

v pátek 8.3.2019 byla elektronická data naší školy napadena kryptovirem.

V souladu s pravidly o ochraně osobních údajů Vás tímto o situaci informujeme a sdělujeme, že data byla uložena na sdíleném serverovém disku, kde byla šifrována. Tedy data nebyla nikým zneužita a neopustila datová úložiště školy.

Aktuálně dochází k nápravě daného stavu.

Mgr. Vlastimil Baran

Dobročinné akce na ZŠ Rýmařov

Předvánoční čas je vhodný nejen k ohlédnutí za svými úspěchy z uplynulého roku, ale také k tomu, abychom si vzpomněli na ty, ke kterým nebyl život zrovna přátelský. Mám velkou radost, že pomocnou ruku podali i žáci ZŠ Rýmařov a že se v průběhu prosince na škole uskutečnilo několik akcí nesoucích se v tomto duchu.

Ze zasedání školního parlamentu vznikl podnět uspořádat sbírku pro děti v Africe. Žáci tak mohli donést do sběrného boxu tužky, pastelky a další kreslicí potřeby. Mgr. Ivo Janoušek a Mgr. Jan Krekáň připravili s dětmi kulturní vystoupení pro Diakonii. A třída 6. A vyhlásila sbírku pro kočky z bruntálského útulku.

Šesťáci zapojili do akce téměř celou školu a během jednoho měsíce shromažďovali krmivo, pamlsky i finanční dary. Celkem se jim podařilo vybrat částku 2171 Kč, kterou spolu s osmi taškami granulí, konzerv a kapsiček předali osobně paní Dagmar Veselé z organizace Kočky Bruntál z. s. Návštěvu útulku jsme spojili s předvánočním výletem do Bruntálu, takže si každý přišel na své.

Mgr. Helena Čuková, ZŠ Rýmařov

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich